Giidireis AVASTA IDA-VIRUMAA

Giidireis AVASTA IDA-VIRUMAA

Ida-Virumaad kutsutakse õigustatult kontrastide maakonnaks, kus omapäraseks elamustekokteiliks põimuvad nii elegants kui ekstreemsus.

Selle, pea 3000 km2 suuruse maakonna territooriumile jääb nii hingematvalt kauneid loodusvaateid kui eemaletõukavaid tööstusmaastikke. Lisaks hulgaliselt ajaloolisi paikasid nagu mõisad, lossid, linnused, kirikud, lahingupaigad; aga ka kultuuriobjekte nagu muuseumid, teemapargid jne. Aktiivse puhkuse väärtustajaile leidub seiklusparke, suusakeskusi, matkaradasid, laagriplatse, sportimisvõimalusi; kultuurihuvilistele toimub arvukalt sündmusi ja üritusi. Loomulikult väärivad eraldi ära märkimist unikaalsed loodusobjektid nagu pankrannik oma kõrgete jugadega, Alutaguse ürgmetsad, Kurtna järvistu, Peipsi rannaluited. Mööda ei saa ka põlevkivitööstusega seotud paikadest nagu Kohtla Kaevanduspark, tehismäed ja karjäärid, Põlevkivimuuseum.

Giidireis Ida-Virumaa avastamiseks sisaldab endas nii elegantset kui ekstreemset.

Elegantne Ida-Virumaa toob välja põlevkivimaakonna leebema külje, kauni looduse, ajaloolise pärandi, imeilusad kohad ning huvitavad vaatamisväärsused.

Ida-Virumaal asub mitmeid suuri kaitsealasid, mis on mõeldud ürglooduse säilitamiseks selle ehedaimal kujul: rabamassiivid, põlismetsad, ürgorud, pankrannik. Loodusmaastikke täiendavad kaunid mõisad, uhked lossid, massiivsed kindlused ning eripalgelised kirikud. Muinasajast pärit objektide poolest on maakond rikas – olevat ju just Ida-Virumaa piirides esmakordselt jala maha pannud Kalevipoja isa vana Kalev. Ida-Virus matkajaile leidub arvukalt laagriplatse, kus telk üles lüüa – peamiselt koonduvad need küll maakonna lõunaossa ning Peipsi järve kallastele.

Ekstreemne Ida-Virumaa toob silme ette vaateid, mida kohati vaid apokalüptilistes filmides näha on saanud. Samas peitub neiski paikades oma võlu, ilu ja sära.

Ida-Virumaa oli aastakümneid tööstuse ja reostuse sünonüümiks. Kõik see, mis iseloomustas põlevkivimaakonda varasemalt, ei ole kuhugi kadunud – see on muutunud, peitunud, teistsuguse vormi omandanud. Ning tihtipeale on need vaatepildid, mis paneks paadunud keskkonnakaitsjaid juukseid katkuma, tavainimesele hoopistükkis masohhistlikult romantilised või värvikaid elamusi pakkuvad. Näha saab põlevkivitööstuse, nõukogude perioodi ning maakonda räsinud sõdadega seotud paikasid, millest paljud külastajaile šokeerivalt või üllatavalt mõjuvad.

Elegantsus ja ekstreemsus giidireisil üheskoos annavad Ida-Virumaast põhjaliku ülevaate ning aitavad maakonna külastajatel üles leida just need paigad, mis enim huvi või tähelepanu tekitavad.

Kõiki neid Ida-Virumaale ainuomaseid vaateid vürtsitavad omakorda giidi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt legende, elamusi ning põnevaid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.

Küsige näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!

Hind: alates 250.-/grupp

Giid: Marko Kaldur on Ida-Virumaa giid-retkejuht; raamatu „Avasta Ida-Virumaa“ ning arvukate Eestit tutvustavate turismijuhtide, reisikirjade ja -raamatute autor; matkaja ning rännumees

Marsruut: lõplik temaatiline marsruut valmib koostöös kliendiga, küsige ka näidismarsruuti

Giidituuri algpunkt: Jõhvi või Kohtla-Järve (kokkuleppel mujal)

Giidituuri lõpp-punkt: Jõhvi või Kohtla-Järve (kokkuleppel mujal)

Alguse kellaaeg: vastavalt kokkuleppele

Kestvus: ca 8 tundi (sõltub valitud objektidest)

Sobiv aastaaeg: giidituuri on võimalik läbi viia aastaringselt

Riietus/jalanõud: ilmale vastav riietus ning jalatsid, liigutakse ka maastikul 

Grupi suurus: kuni 20 inimest (suuremad grupid eraldi kokkuleppel)

Hind sisaldab: giiditeenus kokkulepitud mahus

Majutus/toitlustus: giid jagab soovitusi võimalike majutus- ning toitlustuskohtade osas

Giiditeenuse keel: eesti, inglise

Muu info: muuseumipiletid jms eraldi tasu eest

Giiditeenuse tellimine: info@avastaeesti.ee või telefonil 5223700

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.