21.03.2020 Koroonapeletusmatk: Räätsadel tundmatusse

Räätsamatk tundmatusse (Marko Kaldur)

Laupäeval, 21. märtsil korraldab avastaEESTI.ee sõpradele matka “Räätsadel tundmatusse”.
Vaata ja registreeru: www.facebook.com/events/657593791728365

Edela-Eestis, Pärnumaal suundume avastusretkele rappa, kuhu me sammud veel viinud ei ole.
Seega on tegu eheda seiklusega, kus me ei tea, kuhu täpselt läheme ning mis täpselt toimuma hakkab. Ehk siis suundume räätsadel tundmatusse.

Matka pikkuseks on orienteeruvalt 6 km, sellest ca 5 km läbime räätsadel rabas. Täpne distants selgub kohapeal, vastavalt oludele ja jaksamisele.
Meie teele jäävad turbakaevandamise väljad, soolaukad, rabajärv, soosaared ning hüljatud talukohad. Loodame näha ka metsloomi või vähemalt nende jälgi.

Retke alguspunkti liigutakse autodega (entusiastid võivad muidugi sinna ka jalgsi tulla – lähimatest regulaarsele ühistranspordile avatud asulatest on alguspunkti 7-10 km), registreerunud huviliste vahel üritame korraldada vajadusel sõidujagamist (iga kohaletuleku võimalust arutame eraldi).

Pärast matka saavad soovijad jääda ka ööbima (telkima) – kohapeal otsustatakse ühiselt, et kas lüüakse laagriplats üles samas kohas kus matk toimub või suundutakse mõnele ettevalmistatud laagriplatsile lähinaabruses (10+ km, sõltuvalt soovitavast laagripaigast).

Räätsamatka algusaeg on laupäeval, 21. märtsil kell 12.00.
Ühistranspordiga tulijad peaks sedasi sõidujagamist kasutades ka õigeks ajaks kohale toimetatud saama.

Osalejate arvu hoiame mõistlikkuse piires.

Matkal “Räätsadel tundmatusse” osalemine on 5 eurot osaleja kohta, mis katab korralduslikud kulud.
Eelnevalt palume registreeruda Facebooki ürituse kaudu või saates kinnituse info@avastaeesti.ee
Räätsade rentimine soovijatele on 10 eurot inimene, räätsade soovist palume teada anda hiljemalt reedel, 20. märtsil kella 12ks.

Hoidmaks ära matkavastaste massilist pealetungi teatatakse täpne matka algpunkt registreerunud osalejatele samuti reedel kella 12-13 paiku. Seejärel üritame leida ka lahenduse sõidujagamise vajajate osas.

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume seekord mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat. Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel räätsamatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette.

Vaata ja registreeru: www.facebook.com/events/657593791728365

Vasta

Kommenteeri:
Nimi: