03-06.08 automatk “Läänerannik: Paldiski-Haapsalu-Virtsu-Ikla + Edela-Eesti”

Automatk läänerannikul (giid-matkajuht Marko Kaldur)

3-6. augustil toimub avastaEESTI.ee automatk „Läänerannik: Paldiski-Haapsalu-Virtsu-Ikla + Edela-Eesti”.
Neli päeva kestval automatkal on võimalik osaleda ka etappide kaupa!

Lääneranniku ja Edela-Eesti automatkal kulgeme kolm päeva piki mereäärt ja vahepeal ka sisemaale põigates Lääne-Eesti huvitavamates ning vähemteatud rannapiirkondades ja vaatamisväärsuste juurde. Neljandal päeval tiirutame eestimaalastele vähe teatud ning tundmatus Edela-Eestis ja sealseid huvitavaid vaatamisväärsusi mööda.
Automatk on jagatud tinglikult etappideks:
1. päev: Paldiski-Haapsalu
2. päev: Haapsalu-Virtsu
3. päev: Virtsu-Ikla
4. päev: Ikla-Häädemeeste-Kilingi-Nõmme
NB! Iga päeva täpse algus- ning lõpp-punkti edastame osalejatele.


Algusaeg ja -koht: 3. augustil kell 10 Paldiskis. Täpne stardikoht jagatakse osalejatele.
Osavõtutasu: üks sõidupäev/etapp on 80.- eurot auto kohta (kui 24. juuliks eelregistreerub vähemalt 3 autot). Registreerudes täpsusta, mitmel ja millistel päevadel osaleda soovid!
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 40.- eurot/sõidupäev tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot /sõidupäev) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Lääneranniku ja Edela-Eesti automatkal külastame paljusid huvitavaid ning põnevaid paikasid nii mere ääres kui sisemaal, mis tihtipeale tavalistelt turismimarsruutidelt või kaartidelt välja jäänud.

Meie teele läänerannikul jääb nii kauneid mererandasid kui vaikseid luitemännikuid. Pangapealsed ja rabajärved, militaarobjektid ning ajaloolised ehitised, matkarajad ja vaatetornid. Laulvad liivad mere ääres, meteoriiditabamuse jäljed maastikul, hiigelpõlengute toimumiskohad. Kindlused, muinaslinnad, metsavendade punkrid, nõukogude sõjaväebaasid. Lindude ränne ja metsloomade jäljed, kultuuriobjektid ning metsik loodus, olulised mälestuspaigad muinasajast tänapäevani. Paigad, kus nähtud UFO-sid või tulnukatega ühenduses oldud 🙂 , ohvripaigad ja müstilised kohad. Jalutame filmide võttepaikades ning kurbade sündmuste toimumispaikades.
Edela-Eestis tutvume kohaliku Tormide Alleega, tõuseme vaatetornidesse ning laskume maa alla. Liigume piiriäärsetele aladel ja põikame naaberriikigi, jalutame matkaradadel ning imetleme uhkeid mõisakomplekse. Külastame lahingupaikasid ja kuuleme kummitusrongidest, põnevaid lugusid ning legende jagub kõikidele sõidupäevadele.
Iga sõidupäeva lõpus otsime mõne rahulikuma laagriplatsi, kus teeme lõket ja soovijad saavad ka telkima jääda. Loodetavasti leiame mõne sellise mere ääres.
NB! Lõplik marsruut ja külastatavad kohad sõltuvad ilmastikust ning hooajalisusest, eelnevalt on välja toodud peamised planeeritud külastatavad vaatamisväärsused.


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid lühidalt tutvustab. Osalejad satuvad matkal ka paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, erilisi looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et võimaluse korral ei tuleks liiga pikkasid vahemaid järjest sõita ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Ööbimiskohtade ja -võimaluste osas lepime osalejatega kokku eraldi, et kas teeme telklaagri, otsime ühise majutuskoha või valib igaüks endale meelepärase viisi.
Ööbimiskulud ei kuulu automatka osalustasu sisse.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit või rohkemgi autodest eemale (nt matkaradadel jm). Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg, libe või porine.

Automatka osalemistasu on 80.- eurot/sõidupäev auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot/sõidupäev (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu 40.- eurot/sõidupäev) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis või telefonil 5223700.


Volbriöö läänerannikul (giid-matkajuht Marko Kaldur)

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.