22-23.10 automatk Põhja-Lätis KOHAD TÄIS!

Automatk Põhja- ja Ida-Läti (giid-matkajuht Marko Kaldur)

22-23. oktoobril toimub avastaEESTI.ee automatk „Põhja-Läti ja Liivimaa”.

Põhja-Läti automatkaga jätkame seikluslikke avastusretki Põhja-Läti ja Liivimaa aladel ning külastame sealseid põnevaid ja kauneid vaatamisväärsusi.


Algusaeg ja -koht: 22. oktoobril Pärnus või Pärnu lähistel. Kellaaeg täpsustamisel.
Osavõtutasu: 150.- eurot auto kohta (kui eelregistreerub vähemalt 4 autot).
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 75.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (75.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Põhja-Läti automatka käigus liigume mööda kunagise Liivamaa ning praeguse Vidzeme alasid, kus külastame sealseid huvitavaid ning põnevamaid paikasid.
Avastusretkele kohaselt on olemas marsruut, mida mööda liikuda, ent kui teele satub mõni omanäoline või huvi pakkuv koht, siis peatume ka neis paigus. Seiklusi ja uusi vaateid ning kogemusi jagub kõigile.

Meie teele jääb arvukalt liivakivipaljandeid, mille seas on nii pikimad, kõrgeimad kui haruldasemad, nii jõgede kallastel kui mere rannal. Laskume suurimatesse koobastesse ja pimedatesse käikudesse. Kõnnime mitmetel matkaradadel. Jalutame ajaloolistes vanalinnades. Uudistame hiiglaslikku tuumavarjendit ning seal peidus olevat nõukogude pärandit. Külastame asulakohtasid, linnuseid ja kindlusi alates ürgajast läbi muinasaja ja keskaja kuni tänapäevani. Siseneme müstilistele ning nõiduslikele territooriumidele. Imetleme kauneid mõisakomplekse. Kiigume gondliga kõrgustes ja õõtsume rippsildadel kärestikuliste jõgede kohal. Näeme nii romantilist mägiküla kui stalinistlikku arhitektuuriansamblit. Veidi saame osa ka sõjaajaloost, metsavendlusest ning Eesti Vabadussõja märgilisematest paikadest. Loomulikult näeme nii sõidu ajal kui peatuste jooksul kohalikku elu-olu ja panustame omaltki poolt Läti kaubandusvõrku.
NB! Lõplik marsruut ja külastatavad kohad sõltuvad ilmastikust ning hooajalisusest, eelnevalt on välja toodud peamised planeeritud külastatavad vaatamisväärsused. Mitmes kohas on rakendatud sissepääsutasu või pileteid, mistõttu tasub kaasa võtta veidi sularaha.

Mõned pildilised ülevaated varasemast Läti automatkadest ja avastusretkedest:
Põhja-Läti põnevad paigad
Liivimaa põhjaosas automatkamas
Kanuuga Salatsi jõel


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid lühidalt tutvustab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit või rohkemgi autodest eemale (nt matkaradadel jm). Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

Kõigil osalejatel palume kaasa võtta isikut tõendavad dokumendid ning kontrollida autodokumentide jms kehtimist.

Palume kaasa varuda ka sularaha, millega tasuda muuseumide vm atraktsioonide piletite eest. Igal pool pole kaardimaksed võimalikud.

Automatka osalemistasu on 150.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 75.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (75.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis või telefonil 5223700.


NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.