Kärsu õpperada

Kärsu õpperada (Marko Kaldur)

Kärsu-Tihemetsa metsandusliku õpperaja 5 kilomeetrit sobivad eelkõige sügavalt loodusest huvitatutele või siis rahu ja vaikuse otsijaile.

Ammuste suusaradade peale rajatud Kärsu õpperada läbib erinevaid metsa- ning maastikutüüpe, jäädes siiski suures osas sügava metsa rüppe.
Veidi keeruline on raja algust kätte leida, kuna Kärsu metskonna infotahvli juurest ei suuna ükski viit ei raja alguse ega lõpu poole. Veidi kaardilugemisoskust aga juhatab matkahuvilise Aasa puhkemajade hoovi tagumisse parempoolsesse nurka, kus sihi/tammi peal ka õpperada tähistavad oranžid märgid silma paistavad.

Metsandusliku suunitlusega õpperaja (tragi)koomilisem koht on infotahvel tekstiga “Oleme jõudnud keskealisesse kuusikusse”, kus keskealise kuusiku asemel näeb värsket lageraielanki.
Sellele punktile sekundeerib infotahvel “Lageraied”, mis sümboolselt on asetatud veel raiumata metsatuka najale. Ehk siis vihje, et peagi muudetakse tahvlil olev info ja reaalsed olud ühesugusteks.

Ülejäänud rada peaks kindlasti rõõmu pakkuma sambla- ning samblikehuvilistele, samuti leidub seal rikkalik valik erinevaid taimeliike. Teadja silm säraks kogu tee!
Raja äärde jääb Rahu järv (kohalike hulgas ka Rahumeri või Surnumeri), kus palavama ilmaga end vette kasta.

Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee

Tekst ja fotod: Marko Kaldur

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.