Raskesti ligipääsetav Pingu järv Viljandimaal ei ole nimest hoolimata pingviinide kodu, küll aga võõrustab geopeituse aaret.
Geopeitus oligi põhjuseks, miks Pingu rabajärv üldse silma jäi. Muul juhul sellise tsivilisatsioonist eemal asuva veekogu äärde tõenäoliselt sattunud poleks.
Sõltuvalt neljarattalise sõiduvahendi maastikuläbivusest võib mudas rassides pääseda Pingu järvest pooleteise (sõiduautoga) kuni poole (maasturiga) kilomeetri kaugusele – ammused metsa väljaveo teed lõppevad soises võsas. Sellest sõidukiga läbi tungimine enam looduskaitsereeglitega kooskõlla ei läheks.
Ja ega sel juhul jääksid nägemata ka karujäljed teeäärses mudas, murtud metsloomade jäänused ning muud kummalised jahijäägid kuusemetsas.
Edasine teekond viib rabamännikusse, kus ammused turbaaunad vahelduvad turbakaevandamiskraavidega. Viimastest üle saamine võib osutuda parajaks ettevõtmiseks, õnneks leidub metsa all küllaga kuivanud puutüvesid, mida silla ehitamiseks kraavi kuhjata.
Lõpuks, üle õõtsuva ja lirtsuva rabapinnase Pingu järve äärde jõudes võib tõdeda, et tegu on igati kena veekoguga.
Pingviine seal küll ei elutse – ent arvukad loomajäljed tõendavad, et selles inimtegevusest kauges ja raskesti ligipääsetavas paigas keeb niisamagi aktiivne elutegevus. Ning inimeste kohtamise tõenäosus Pingu järve ääres on ütlemata ebatõenäoline.
Välja arvatud vast mõned üksikud poolsegased geopeiturid, kes taolise pingutava teekonna Pingu järve kaldal peituva aarde leidmiseks ette võtavad.
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee
Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.