11.11 automatk „Šokeeriv Ida-Viru 4: kõhedad käigud“ TESTSÕIT! Kohad täis, aga kordussõit 18.11, vaata reisikalendrist!

11. novembril toimub avastaEESTI.ee automatka „Šokeeriv Ida-Viru 4: kõhedad käigud“ testsõit põlevkivimaakonna keskosas.
Tegu on testsõiduga, mille käigus paneme paika uue marsruudi!

Automatka käigus külastame ekstreemseid, põnevaid ning kohati sürreaalseid vaatamisväärsusi Ida-Virumaa keskosas.


Algusaeg ja -koht: 11. november kell 10:00 Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Osavõtutasu: 75.- eurot auto kohta (kui eelregistreerub vähemalt 4 autot).
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 50.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (25.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Me teeme seda taas!

11. novembril toimub šokeeriva Ida-Virumaa täiesti uue automatka-marsruudi testsõit!
„Šokeeriv Ida-Viru 4: kõhedad käigud“ viib meid Ida-Virumaal kohtadesse, kuhu me eelnevatel automatkadel veel jõudnud ei ole.

Näeme legendaarseid paikasid muinasajast tänapäevani. Vähemalt korra laskume maa alla (loodetavasti rohkemgi) ning samuti tõuseme mägede harjale ja mitmete tornide tippu. Lagunevad ning süngelt kummituslikud hooned ootavad läbi kolamist. Metsade rüpes kogeme sürrealistlikke vaateid. Sõidame läbi vajuvate linnade, näeme hävingule määratud ajaloolisi vaateid. Saame teada, kust tulid meie rahvuskangelased ja kuhu kadusid sajad sõdalased. Tehismägede jalamil meenutame Kirde-Eesti „tuhamägede“ eksitavat mainet. Ei pääse tuumapommist seekordki ning nõukamälestisi jääb samuti rajale. Satume kohtadesse, kus kätt vette pista ei julge, näeme paikasid, mis kõhedust tekitavad.

NB! Palume kaasa võtta muuseumipileti jaoks iga kaasreisija kohta 2.- eurot sularahas.
NB! Kuna tegu on testmatkaga, siis lõplik marsruut ja külastatavate kohtade nimekiri võib jooksvalt muutuda, samuti võib tulla muudatusi teeolude tõttu.

Huvitavaid ja ägedaid kohtasid jagub aga teekonnale piisavalt ning võimaluste korral põikame teistegi teele jäävate vaatamisväärsuste juurde.


NB! Vaata ka automatkade sarja „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit (või rohkem) autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg, libe või porine.

Automatka osalemistasu on 75.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 50.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (25.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis või telefonil 5223700.


NB! Automatkal külastatavate vaatamisväärsuste lõplik arv sõltub ilmast, teeoludest jm asjaoludest ning ei pruugi täielikult kattuda eelneva nimistuga. Kohapealsed vaated ja visuaal sõltuvad konkreetse automatkapäeva ilmast ning aasta- ja kellaajast.


NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.