Kõige põnevamad giidiga automatkad ja bussiekskursioonid Eestis! Näidismarsruudid!

Giidiga automatkad ja bussireisid Eestis

Korraldame automatkasid ja bussireise kõikjal Eestis ning ka Põhja-Lätis professionaalse giidi juhtimisel.
Võimalik on tellida nii ühe- kui mitmepäevaseid marsruute, samuti kombineerida omavahel olemasolevaid marsruute ja sihtkohtasid.

Soovi korral koostame unikaalseid, kliendi huvidele vastavaid nn „tailor made / tellimusele kohaldatud“ marsruute lisaks välja toodud näidismarsruutidele.

Meie marsruudid on unikaalsed ning erilised, sest lisaks piirkonna populaarsetele vaatamisväärsustele tutvustame ja näitame neidki huvitavaid kohtasid, kuhu tavalised turismireisid-marsruudid ei vii ning mida tihtipeale kohalikudki ei tea. Oleme valinud vähemteatud paikade hulgast välja põnevamad, kaunimad ja erakordsemad, et meie reisid oleks teistest omanäolisemad ning kaasakiskuvamad.  

NB! Lõplikud marsruudid, külastatavate kohtade nimekiri ja arv ning muud detailid pannakse igal konkreetsel juhul paika koostöös kliendiga, lähtuvalt ette antud ajakavast, liikumissuundadest, soovidest ja võimalustest.

Täpsema info saamiseks ja reisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.


Mõned näidismarsruudid:

ŠOKEERIV IDA-VIRUMAA
Kõige populaarsem reisimarsruut 2019-2023!
Sünged kummituslinnad ja suitsev vulkaan. Helesinine laguun, briljantne mineraalveejärv ning rohelised karjäärifjordid. Põlevkivitööstuse trööstitud maastikud ja Sillamäe stalinistlik arhitektuur. Kadunud monumendid ning kummalised mälestusmärgid. Nõiaahjud, nõiakaevud, potentsimaantee. Pilvepiirilt heidame pilgu põlevkivimaakonna avarustele, üle piirijõe vaatleme Venemaad. Kummituslikud matkateed ja salakaubavedajate rajad. Hüljatud külad, omapärased veetakistused, punkrid ning katakombid. Lisaks põnevad, koomilised lood ja legendid vaatamisväärsustest ning Ida-Virumaast.
Ida-Viru šokeerivaid ja ekstreemseid paikasid tutvustab kaasreisijatele raamatu „Avasta Ida-Virumaa“ autor.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Ida-Viru eri piirkondades ning erakordseid vaatamisväärsusi mööda.

AVASTA HIIUMAA
Hiiumaa – või ka Päevasaar ehk Dagö – on segu imekaunitest loodusvaadetest, kõhedatest militaarobjektidest, romantilistest rannajoontest, pikast ajaloost ja omanäolisest kultuurist.
Näeme võrratuid mererandasid tuules mühisevate männikute kõrval. Laskume süngetesse sõjaaegsetesse katakombidesse ning tõuseme suurtükkide tulejuhtimistornidesse. Turnime meteoriidikraatri vallidel ja saare ainsal pangal. Peatume maalilistel laagriplatsidel, kõnnime omanäolistel matkaradadel. Meie teele jääb nii tuletorne kui Eesti oma Eiffeli torn, aga ka arvukalt tuulikuid ning unikaalseid vaatamisväärsusi. Uudistame muistsete salapäraste rituaalide toimumispaikasid ja jalutame samavõrra müstilisel liivaluitel.
Valikus 2-3 päevased marsruudid Hiiumaal.

ROMANTILINE RANNATEE JA TUULINE LÄÄNERANNIK: IKLA-PÄRNU-VIRTSU-HAAPSALU-PALDISKI 
Lääneranniku marsruudil kulgeme piki mereäärt ning vahepeal ka sisemaale põigates Lääne-Eesti huvitavamates, vähemteatud rannapiirkondades ja vaatamisväärsuste juurde.
Sõidame mööda Romantilist Rannateed, peatume kaunitel randadel, näeme ilusaid mõisasid ja võimsaid linnuseid. Jalutame männimetsastel luidetel ja kadakatega kaetud väljadel, külastame omanäolisi muuseume, tutvume rannarahva eluga ja kuuleme põnevaid lugusid merest ja tormidest.
Valikus 1-4 päevased marsruudid läänerannikul.

EDELA-EESTI: IKLA-HÄÄDEMEESTE-KILINGI-NÕMME
Paljudele tundmatus Eestimaa edelanurgakeses leidub hulgaliselt põnevat ning uudistamisväärset.
Jalutame rabaradadel ja maalilistel järvekallastel. Laseme meretuultel end sasida ning jälgime lindude-loomade tegutsemist. Poeme maa alla koobastesse ja tõuseme puulatvade kohale tornidesse. Käime katastroofidega seotud paikades ning kuuleme kummalisi lugusid ajaloo hämarustest. Imetleme kauneid mõisaansambleid ja uhkeid pühakodasid.
Edela-Eesti elu-olu ning põnevamaid paikasid kirjeldab kaasreisijatele kohalik puhkusekorraldaja ja raamatu „Reis ümber Eestimaa“ autor. 

AVASTA SOOMAA/RING ÜMBER SOOMAA
Viienda aastaaja ning üleujutustega kuulsaks saanud Soomaal uudistame suurvete jälgesid looduses. Jalutame omanäolistel matkaradadel ja imetleme maalilisi rabavaateid. Uudistame kohalike elu-olu ning külastame kultuuriloolisi paikasid. Käime nii Lätis kui Sahhalinil, samuti oleme omadega Tipus. Näeme kobraste tegevuse jälgi jõekallastel ja kui veab, siis märkame ka metsloomasid kauguses uitamas ning tunneme karulaugu lõhna jõekallastel.
Kohalikke Soomaa lugusid räägib ja vaatamist väärt kohtasid tutvustab osalejatele raamatu „Avasta Soomaa“ autor.

AVASTA IDA-VIRUMAA
Ida-Virumaad kutsutakse õigustatult kontrastide maakonnaks, kus omapäraseks elamustekokteiliks põimuvad nii elegants kui ekstreemsus.
Elegantne Ida-Virumaa toob välja põlevkivimaakonna leebema külje, kauni looduse, ajaloolise pärandi, imeilusad kohad ning huvitavad vaatamisväärsused.
Ekstreemne Ida-Virumaa toob silme ette vaateid, mida kohati vaid apokalüptilistes filmides näha on saanud. Samas peitub neiski paikades oma võlu, ilu ja sära.

LÄÄNE-VIRU: TUUR ÜMBER TARVA
Marsruut kulgeb Virumaa avarustel, kus meid ootavad Lääne-Viru omanäolised, eksootilised ning vähetuntud paigad. Külastame Lääne-Virumaa kirdeosas paikasid, mis tavalistest vaatamisväärtustest ning turismiobjektidest erinevad ja põnevamad on.

LAHEMAA
Meie teele jääb nii kauneid randasid kui muinasasulaid, militaarajalugu ning katastroofide toimumiskohtasid. Samuti salapäraseid koopaid ja seletamatuid muistiseid, loodusradasid ning jugasid. Lisaks hulgaliselt muid ägedaid paikasid.
Ülerahvastatud turistilõksudest üritame hoiduda ja pigem soovime käia kohtades, mis vähem teatud ning vähem külastatavad.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Lahemaal.

TIIR ÜMBER VÕRTSJÄRVE
Päevane tiir ümber Võrtsjärve tutvustab arvukalt huvitavaid kohtasid, kauneid vaateid, ajaloolisi paikasid ning kaasakiskuvaid jutuajamisi kohalikega. Lisaks hulk paikasid, kuhu enamasti ei satuta või minna ei osata.

SETOMAA
Külastame huvitavaid ja omanäolisi vaatamisväärsusi Kagu-Eestis ning Setomaal.
Marsruudil näeme kohaliku kultuuri ja arhitektuuri eripärasid, ainulaadseid pühakodasid, ürgset loodust ja inimkäte muudetut. Kui õnnestub, siis põikame korraks ka Venemaale ning Läti piir jääb samuti lähistele.
Teele jäävad omanäolised vaatamisväärsused, ajaloolised ehitised, liivakivipaljandid, põnevad mälestusmärgid ning omapärased objektid. Liigume nii Sibulateel kui Seto Külävüül, Peipsiveerel ja Võhandu maratoni trassil.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Setomaal.

KESK-EESTI
Seikleme läbi Kesk-Eesti, uudistades selliseid vaateid, mida enamasti ei teata või kuhu ei satuta.
Suundume Eesti keskosa põnevate vaatamisväärsuste juurde. Külastame nii tuntumaid kohtasid, aga pigem reisime paikades, mida vähem teatakse.
Kaunid mõisad ja maalilised matkarajad, muistsed rajad ning tänapäeva tähtsad kohad. Õõvastava ajalooga mälestusmärgid, metsavendade tegutsemispaigad, indiaanlaste elukoht jpm.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Kesk-Eestis.

MILITAARNE HIIUMAA
Militaarne marsruut viib nii tuntud kui väheteatud militaarobjektidele Hiiumaal.
Militaarajaloost huvitatutele leidub Hiiumaal arvukalt põnevaid uudistamispaikasid. Alates tsaariaegsetest rannakindlustuste rajamistest Soome lahe sulgemise ning Peterburi kaitse eesmärgil, on Hiiumaale kerkinud kümneid erinevaid militaarobjekte. Külastame esinduslikumat valikut neist kohtadest.
Valikus 2-3 päevased marsruudid Hiiumaal.

SAAREMAA PIIMARING JA VÄIKSEMAD PIIMAPUKID
Reisi käigus külastame Eesti suurima saare märgilisemaid vaatamisväärsusi (nn Piimaringi) kui sekka ka mitmeid muid kauneid kohtasid. Kõrged pangad ning tuulised mererannad, sihvakad tuletornid ja maalilised rannakülad, aastatuhandeid tagasi tekkinud objektid ning ajalugu muinasajast tänapäevani, uhked kirikud ja võimsad linnused, tuulikud ning muuseumid, nostalgiahetked ja põnevad legendid.
Saaremaa kuulsat Piimaringi ning teisi paikasid tutvustab Saaremaal kultuurigiidiks õppiv reisisaatja ja raamatu „Aasta ringi Eestis ringi“ autor.
Valikus 2-3 päevased marsruudid Saaremaal.

NELJA KUNINGA TEE
Marsruut kulgeb piki muinas-Eesti kuningate teekonda Lääne-Eestist Kesk-Eestisse.
Nelja Kuninga Tee viib osalejaid muinasaja ning keskaja olulisematesse punktidesse, kust ka legendaarsed neli Eestimaa kuningat koos oma kaaskonnaga ilmselt läbi käisid.

SALAPÄRANE EESTI
Avastame Kesk-Eesti maagilisi, legendaarseid ja kummalisi kohtasid.
Raamatu „Salapärane Eesti“ autor juhatab mõistatuslikele radadele, kus on kohatud kummitusi, nähtud tulnukaid, kogetud energiasammaste mõju, lennanud UFO-d ja aset leidnud nii uskumatud sündmused kui erakordsed juhtumid. Teemaks tulevad kõhedad linnalegendid ning kummalised müsteeriumid, seletamata lood kaugest minevikust ja lähiajaloost, koomilised ning traagilised hetked.
Valikus 1-3 päevased marsruudid salapärases Eestis.

IDAAGRESSORI JÄLGEDES
Idaagressori jälgi mööda suundume Ida-Virumaal, idapiiril ja Kagu-Eestis kohtadesse, mis on rohkem või vähem idast pärineva agressiooniga kokku puutunud ning kus on sellest ka nähtavaid jälgi maha jäänud.

PEIPSIVEER
Reis kulgeb Peipsi järve kaldaäärseid teid mööda, vahepeal põikame ka sügavamale sisemaale. Meie teele jäävad vanausuliste tänavkülad, muinaslinnad, mõisad ja kirikud, looduslikud vaatamisväärsused ja ägedad teemapargid. Liigume mööda tsaaride teed ja sõidame vähekäidud radadel, põikame Sibulateele ja lõuna pool ka Seto Külävüüle. Lisaks põnevad atraktsioonid, omapärased paigad, kaunid loodusvaated ja palju muud huvitavat. Rahulikus tempos kulgedes näeme ära Peipsi kallastele ja lähinaabrusesse jäävad olulisemad vaatamisväärsused Vasknarvast Setomaani.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Peipsi järve kallastel.

IDA-VIRUMAA SUURVETE STAARID JA HOOAJALISED ERIPÄRAD
Ida-Virumaa pulbitseb, mässab, muliseb ja puhiseb!
Ida-Virumaal on palju omapäraseid ja kummalisi kohtasid, mis just kevade või suurvete saabudes eriti põnevaks ning eriliseks muutuvad. Hooajalised eripärad toovad välja Ida-Virumaa looduse suurvete staarid, šokeerivad ja hooajalised üllatused, mida automatka käigus uudistame. Külastame vähenähtud vaatamisväärsusi, mis just nüüd ja ainult nüüd uhkelt vaadeldavad!

TEELISTE KIRIKUD
Teeliste Kirikud pole pelgalt kohad, kus jumalateenistusel käia või kiriklikke üritusi jälgida.
Sõidame Eesti kirikute ja sakraalpaikade juurde eri maakondades, üle terve Eesti.
Iga kirik peidab endas aastasadade taguseid ning värskemaidki kultuuri- ja ajaloomälestusi, huvitavaid inimesi ja lugusid.
Valikus 1-5 päevased marsruudid mööda Teeliste Kirikuid.

LIIVIMAA JA PÕHJA-LÄTI
Riikidevahelisel marsruudil uudistame huvitavaid paikasid Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis ning külastame põnevaid ja kauneid vaatamisväärsusi.
Veedame ühe päeva Eestis piiräärseid põnevaid kohtasid uudistades ning teise päeva Lätis, sealpoolsetes ägedates paikades käies.
Valikus 1-3 päevased marsruudid Liivimaal.

VIDZEME: PÕHJA-LÄTI KESKMAA
Kõige populaarsem välisreis 2022-2023!
Päeva sisustame uhketel liivakivipaljanditel jalutamisega, laskume sügavale maa alla nõukogudeaegsesse tuumapunkrisse, kiigume gondliga kõrgustes ja imetleme maalilist mägikülakest, poeme võimsatesse koobastesse, näeme maa-aluseid järvesid ning jalutame aastatuhandete vanustes asulates. Lisaks kaunid mõisakompleksid, võimsad kanuumatkajõed, ajaloolised rajatised jpm.
Valikus 1-2 päevased marsruudid Põhja-Lätis.

LATGALE: IDA-LÄTI PIIRIALAD
Reisime piki Läti idapiiri, eestlastele vähe tuntud paikades. Võimsad lossid-linnused, erakordsed loodusobjektid ja kaunid vaated kõrgusest. Sünged sõjaväebaasid, hüljatud kummituslinnad ning kõhedad metsavennapunkrid. Sõidame ajaloolise rongiga, kümbleme pulbitsevates raviallikates ja külastame omanäolisi muuseume. Piisavalt ajalugu, loodust, kordumatuid vaateid ja väheteatud kohtasid Latgales.
Valikus 1-2 päevased marsruudid Ida-Lätis.

IDA-VIRUMAA HUVITAVAMAD MUUSEUMID
Reis Ida-Viru muuseumidesse viib meid läbi maakonna ajaloo muinasajast tänapäevani.
Näeme ja kuuleme Peipsi ning Narva jõe ääres elanud muinasrahvast vadjalastest ja nende salapärasest pärandist.
Saame ka teada, et kes olid poluvernikud ning nende tegeliku päritolu ja kommete kohta.
Külastame keskaegset võimsat kindlustust, mis on Eestis unikaalne.
Laskume müstilisse krüpti, et näha nii maapõuest välja tulnud aardeid kui kohalikku reliikviat.
Eksklusiivselt pääseme maailmakuulsatele polaaruuringutele pühendatud muuseumi, mis hetkel avalikkusele suletud.
Ida-Virumaa territoorium on läbi aegade olnud sõdade tallermaaks, meile antakse ülevaade kõige rängematest lahingutest piirkonnas ning uudistame Teise Maailmasõja lahingutest pärit relvastust.
Loomulikult saame põhjaliku ülevaate põlevkivikaevandamise ajaloost, tööstuse arengust ja mõjudest loodusele ning inimestele läbi sajandi.
NB! Sõltuvalt hetkeolukorrast riigis võib lõplik muuseumide valik muutuda!


Marsruutidele lisaks pakume ka jalgsimatkasid paljudes erilistes Eestimaa piirkondades, tuntud matkateedel ja tundmatutel radadel. Jalgsimatkasid on võimalik siduda olemasolevate marsruutidega aga ka eritellimusel koostatud reisidega, lähtuvalt soovitud matkadistantsist, sobivast füüsilisest koormusest jne.


Täpsema info saamiseks ja reisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.