03.-07.07.2020 4×4 seiklus „Šokeeriv Ida-Virumaa“ (VAATA PILTE!)

4x4 seiklus Šokeeriv Ida-Virumaa (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee 4×4 seikluse „Šokeeriv Ida-Virumaa“ käigus külastati kahe pika ja põneva päeva jooksul Kirde-Eesti rabavamaid ning ekstreemsemaid paikasid.

4×4 seikluse „Šokeeriv Ida-Virumaa“ jooksul läbiti Ida-Viru maakonnas ca 350 km, uudistati ligi 50 eripalgelist ning ekstreemset paika, veedeti mõnusalt aega ja pandi ka maastureid veidike proovile.

Ürituse meeleolupildid allpool!  

Seikluse käigus külastati Ida-Virumaa õõvastavaid kummituslinnasid ja minevikus verre uppunud lahinguväljasid, jalutati maffiapoliitikute poolt mõrvatud ärimehe märja haua juurde ning kuritegelike jõukude ohvrite peidukohtadesse.

Sõjaaegsetes katakombides poeti ka ise maa alla, kondiauruga tõusti vulkaani tipule ning 4×4 toel aherainemägedele.

Turniti Teise Maailmasõja mälestusmärkide otsas, mille relvatorud jätkuvalt Eestit ähvardavad ja võrreldi maastureid sõjaaegsete tankidega.

4×4 masinaid pandi proovile nii karjääride järskudel nõlvadel, vähesõidetud metsaradadel kui ka sügavates kanjonites.

Ehedat vene elu kogeti datšarajoonides ja stalinistlikes linnades, kus Georgi linte võis lehvimas näha paljude mälestusmärkide juures. Lisaks heideti pilt ka õigele Venemaale, mille varjusid küll Ida-Virumaalgi piisavalt näeb.  

Pettumuse valmistasid kuivale jäänud nõiaahjud ja nõiakaevud, mis suvepõuaga närtsinud. Enda libiidot aga testiti lainelisel potentsimaanteel.

Ebamaiseid loodusvaateid sai imetleda helesiniste laguunide kallastel, samas kui põlevkivitööstuse poolt hävitatud looduse märke leidus peaaegu kõikjal.

Taustaks kõlasid matkajuhi tõsielulood ja linnalegendid Ida-Virumaa süngelt kirjust minevikust.

Pilte avastaEESTI.ee 4×4 seiklusest „Šokeeriv Ida-Virumaa“ näeb siin:

www.avastaeesti.ee/4×4-seiklus-sokeeriv-ida-virumaa-juuli-2020

ja Facebookis:

www.bit.ly/sokeeriv-ida-virumaa-juuli-2020

avastaEESTI.ee 4×4 seiklust „Šokeeriv Ida-Virumaa“ on võimalik tellida või sellel osaleda siin:

www.avastaeesti.ee/4×4-seiklus-sokeeriv-ida-virumaa  

Tekst ja fotod: Marko Kaldur

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.