Esitlus “Kuidas saadakse ränduriks”

Kuidas saadakse ränduriks (giid-matkajuht Marko Kaldur)

Rännumees ja reisikirjanik Marko Kaldur räägib põnevalt oma  seiklusterikkast teekonnast Ida-Viru linnavurlest Eesti värvikaimaks ränduriks.

Huvitavad, lõbusad ning elamusi pakkuvad meenutused ja lood aastakümnete pikkusest rännakust. Sekka jutustused tõsistest, ekstreemsetest ning suisa ohtlikest olukordadest. Esitlusel räägitav vormub peagi ilmuvaks uueks rännuraamatuks, kuulajad saavad eksklusiivselt selle valmimisel koos autoriga kaasa rännata!


Kutsuge rännumees Marko Kaldur külla Teie raamatukogusse või kooli või mujale, et võtta ette sõnas ja pildis rännak läbi paljude rännuaastate ning arvukate riikide.
Täpsemat infot sobivate küllatulekuaegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab siit:
E-post: marko@avastaeesti.ee
Telefon: 522 3700


Kuulajate ees avaneb seiklustest kubisev lugu, kuidas tavalisest teismelisest wannabe-ajakirjanikuhakatisest sai taasiseseisvumise järgne produktiivseim Eesti reisikirjanik, arvukate reisiraamatute autor, meedias siseturismi edendaja ning giid-matkajuhina Eesti atraktiivsete kohtade tutvustaja.
Selle aja sisse on jäänud loodusrännakud, automatkad, 4×4 reisid ja ekspeditsioonid, giiditöö ning palju muud tegusat.
Lisaks filosoofilised mõtisklused rändamise teemal, tagasivaated teekonnal aja jooksul ilmnenud ootamatutest seostest ning kohtumised erakordsete persoonidega.
Ausad ja avameelsed kirjeldused ning intrigeerivad faktid Eesti  matka-  ja 4×4-gurude tegeliku palge kohta.
Jutuks tulevad inimtühjadele saartele tormivangi jäämised, rekordilised mäkketõusud, päevade viisi maa all ekslemine, matkavarustuse areng, hundipere käeulatuses, kummitused lavatsi ääres, kuuesteist karu ümber laagriplatsi tiirutamas, laulvad järved, ekstreemse pakasega lumes ööbimine, müstilised kogemused, ootamatud kohtumised nii inimeste kui metsloomadega, lemmikpaigad ja ka kohad, kuhu enam mingil juhul ei läheks, noorte suhe loodusega, katastroofiliste loodusjõudude küüsis olemine ning palju muud põnevat.
Aastakümnetega on erakordseid elamusi kogunenud mitme raamatu jagu!
Loomulikult on ka võimalik küsida kõike rändamise, matkamise, 4×4 reiside, looduse jpm kohta.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.