Giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 2: põlatud paigad“

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa 2 põlatud paigad (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 2: põlatud paigad“ toimub maakonna lääneosas.
Giidireisi käigus külastame erilisi, hüljatud ja väheteatud vaatamisväärsusi Kauksist Ontikani.


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Giidireisi grupihind: alates 400.- eurot/päev (grupp = 1 buss, kuni 50 inimest).
Hind sisaldab giiditeenust. Suurema osalejate arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste giidireiside korral soodsam kokkuleppehind.
Hind ei sisalda bussirenti, transporditeenust ega muid lisateenuseid. Lisateenuste ja hindade osas lepitakse eraldi kokku.
Giidireisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Giidireiside marsruudid on läbitavad suure reisibussiga. Teeolusid täpsustame tellimise käigus.


Giidireisi „Šokeeriv Ida-Viru 2: sürreaalsed stseenid“ marsruudile jäävad hüljatud ja varemeis hiigelkülad ning omakste poolt põlatud kalmistud.
Luurame metsavendade radadel ja turnime salakaubavedajate koopasse. Seisame kummalise kanjoni järsul serval , sünge kummitava rabalauka veerel.
Tõuseme tuhamäe nõlvadele ja laskume pimedasse punkrisse. Kõnnime kiiksuga sillal ning elektrijaama massiivsel tammil. Tuuli trotsides heidame pilvepiirilt pilgu põlevkivimaakonnale.
Jalutame mineraalvee-spaa ja erkrohelise laguuni ääres. Kuulame nõiakaevude mulksumist ning nõiaahjude pahinat. Kui veab, siis näeme metsloomade tegutsemisjälgi või suisa mesikäppa kauguses tatsamas.
Juttu tuleb nii nõukaajast kui tänapäevast. Militaarajaloost ja maffiasõdadest. Esimese vabariigi aegsetest suurkampaaniatest, nõukogude lööktööst ning tänapäeva minnalaskmistest. Pajatame stiihiatest – nii inimkäte põhjustatuist kui looduslikest.   

Kõiki neid šokeerivaid ja Ida-Virumaale omaseid teemasid vürtsitavad omakorda giid-matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.


NB! Vaata ka giidireiside „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee giidireisidel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad reisil paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud. Vahepeal jalutame matkaradadel või omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid sõiduvahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalutuskäik.

Giidireis kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse (söök-jook on osalejatel endil kaasas) või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi.

Giidireisi marsruut on läbitav suure reisibussiga. Teeolud ning nendest lähtuva lõpliku marsruudi ja vaatamisväärsuste nimekirja täpsustame tellimise käigus.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit bussist eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.