Giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 1: sürreaalsed stseenid“

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa 1 sürreaalsed stseenid (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 1: sürreaalsed stseenid“ toimub maakonna kirdeosas.
Giidireisi käigus külastame ekstreemseid, põnevaid ning kohati sürreaalseid vaatamisväärsusi Narvast Kohtla-Järveni.
Aastatel 2019-2022 populaarseim marsruut Ida-Virumaal!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Giidireisi grupihind: alates 400.- eurot/päev (grupp = 1 buss, kuni 50 inimest).
Hind sisaldab giiditeenust. Suurema osalejate arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste giidireiside korral soodsam kokkuleppehind.
Hind ei sisalda bussirenti, transporditeenust ega muid lisateenuseid. Lisateenuste ja hindade osas lepitakse eraldi kokku.
Giidireisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Giidireiside marsruudid on läbitavad suure reisibussiga. Teeolusid täpsustame tellimise käigus.


Giidireisi „Šokeeriv Ida-Viru 1: sürreaalsed stseenid“ marsruudile jäävad sünged kummituslinnad ning ebamaine helesinine laguun.
Kõrgusest heidame pilgu Aidu karjääri rohekatele fjordidele ja hämaruses laskume sõjaaegsetesse katakombidesse. Suitsupilvi pahviv vulkaan, vett pulbitsevad nõiakaevud ning aurupahvakaid taeva poole puhistavad nõiaahjud tunduvad täiesti ebamaised.
Potentsimaanteel saavad soovijad tervist kontrollida, tööstusmaastikel omakorda haistmismeeli testida.
Kohalik metroo müriseb läbi laastatud looduse, verreuputatud lahinguväljad laiuvad pilkude all.
Näeme, kust tuleb elekter ja kust pärineb Nõukogude Liidu esimese tuumapommi materjal.
Kohalik Veneetsia üllatab kultuuriliste eripäradega, arvukad monumendid ja memoriaalid raputavad omakorda võõra mentaliteediga.

Räägime paljust, mis seotud põlevkivimaakonna mineviku kui olevikuga. Sekka lugusid sõjaajaloost ning kuritegevusest, kohalikust subkultuurist ja suhtumisest. Kõneleme loodusest, energeetikast, keskkonnareostusest ning -kaitsest.

Kõiki neid šokeerivaid ja Ida-Virumaale omaseid teemasid vürtsitavad omakorda giid-matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.


NB! Vaata ka giidireiside „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee giidireisidel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad reisil paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud. Vahepeal jalutame matkaradadel või omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid sõiduvahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalutuskäik.

Giidireis kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse (söök-jook on osalejatel endil kaasas) või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi.

Giidireisi marsruut on läbitav suure reisibussiga. Teeolud ning nendest lähtuva lõpliku marsruudi ja vaatamisväärsuste nimekirja täpsustame tellimise käigus.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit bussist eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.