Giidireis “Šokeeriv Ida-Viru: idaagressori jälgedes”

Giidireis

Käimasoleva sõja taustal tasub meenutada, et Eestimaalgi on palju jälgi ida poolt rünnanud agressorist. Giidireisil suundume Ida-Virumaa paikadesse, mis on seotud idast aastasadade jooksul lähtunud rünnakutega.
2022. aastal populaarsust koguv marsruut!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Giidireisi grupihind: alates 400.- eurot/päev (grupp = 1 buss, kuni 50 inimest).
Hind sisaldab giiditeenust. Suurema osalejate arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste giidireiside korral soodsam kokkuleppehind.
Hind ei sisalda bussirenti, transporditeenust ega muid lisateenuseid. Lisateenuste ja hindade osas lepitakse eraldi kokku.
Giidireisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Giidireiside marsruudid on läbitavad suure reisibussiga. Teeolusid täpsustame tellimise käigus.


Giidireis „Šokeeriv Ida-Viru: idaagressori jälgedes“ viib meid kohtadesse, mis on rohkem või vähem idast pärineva agressiooniga kokku puutunud ning kus on sellest ka nähtavaid jälgi maha jäänud.

Okupantide tank ja ründevalmis suurtükk, pronksist Aljošad ning Aljonad, Georgi lindid ja punalipud, viisnurkadega memoriaalid ning vene värvides monumendid, kuuliauke täis hauaplaadid ja rüüstatud kalmistud, punasõduri nelkidemeres kalm ning kolossaalsed ühishauad.
Muinasajast kuni tänapäevani on Ida-Virumaad laastanud ja rüüstanud idast tulnud või ida poolt mõjutatud hordid. Giidireisil näeme ajaloolisi rajatisi, mälestusmärke, kindlustusi ning lahingupaikasid. Mälestisi on nii muinas- kui keskajast, Põhjasõjast, tsaariajast, Vabadussõjast, maailmasõdadest, aga ka sõdadele järgnenud okupatsiooniperioodist. Üllatuslikult palju leidub värskeid agressioonimärke taasiseseisvumisajast ja tänapäevastki.
Viibime verise, sünge ja kurva minevikuga kohtades, aga kuuleme samuti musta huumoriga vürtsitatud kirjeldusi agressori ebaõnnest või rumalusest. Juttu tuleb Putini minevikust ning tema tihedatest seostest Eestiga.
Näeme, kus kohtuvad rohelised mehikesed, saame infot viienda kolonni tegevuse kohta. Nende valge-sini-punalippe ning verevärvi plagusid ja platnoi-triibulisi Georgi linte jääb silma arvukalt.
Korduvalt heidame pilgu üle idapiiri, et oma silmaga näha päikesetõusu varjus hiilivaid ohtusid.  


NB! Vaata ka giidireiside „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee giidireisidel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad reisil paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud. Vahepeal jalutame matkaradadel või omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid sõiduvahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalutuskäik.

Giidireis kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse (söök-jook on osalejatel endil kaasas) või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi.

Giidireisi marsruut on läbitav suure reisibussiga. Teeolud ning nendest lähtuva lõpliku marsruudi ja vaatamisväärsuste nimekirja täpsustame tellimise käigus.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit bussist eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.


Pilte varasematelt reisidelt:

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.