Giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 3: ürgsed episoodid“

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa 3 ürgsed episoodid (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee giidireis „Šokeeriv Ida-Viru 3: ürgsed episoodid“ toimub maakonna kaguosas.

Giidireisi käigus külastame ürgseid, ajaloolisi ning meelierutavaid vaatamisväärsusi Vasknarvast Jõhvini.


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Giidireisi grupihind: alates 400.- eurot/päev (grupp = 1 buss, kuni 50 inimest).
Hind sisaldab giiditeenust. Suurema osalejate arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste giidireiside korral soodsam kokkuleppehind.
Hind ei sisalda bussirenti, transporditeenust ega muid lisateenuseid. Lisateenuste ja hindade osas lepitakse eraldi kokku.
Giidireisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Giidireiside marsruudid on läbitavad suure reisibussiga. Teeolusid täpsustame tellimise käigus.


Giidireisi „Šokeeriv Ida-Viru 3: ürgsed episoodid“ marsruudile jäävad puutumatu loodusega paigad läbisegi inimtegevuse poolt veidraks muudetud kohtadega.
Ürgsest metsast matkame keskaegsete varemete vahele. Seikleme nii veristel lahinguväljadel kui õõvastavate roimade toimumiskohtades.
Kuuleme konspiratsiooniteooriaid ja põnevaid seikasid piiriäärsest elust. Lisaks lugusid salakaubaveost keskajast tänapäevani – võib-olla õnnestub kontrabandi ka endil soetada.
Üllatavaks infoks kujuneb nii Eesti riigi territooriumi puudutav kui piirkonna seos Vladimir Putiniga.
Näeme Eestis ainulaadseid pinnavorme ja looduskooslusi.
Legendaarseid paikasid jääb teele arvukalt, vähemalt sama palju saab ümber lükatud ka laialt levinud võltsuskumusi.
Uitame mitmete haudade juurde – teele jäävad märg sõjahaud, muistne kangelashaud, kurioosne maffiahaud ja paljud teised sümboolse tähendusega hauad. Käime kohtades, kus legendi järgi müütilised varandused peituvad.
Õnne korral silmame metsloomi tegutsemas – viimastel automatkadel nägime liikumas nii karu kui hunti, rääkimata põtradest-kitsedest. Lisaks mitmeid märke paljudest ulukitest – teiste seas pelglik ilves ja haruldane lendorav.

Kõiki neid šokeerivaid ja Ida-Virumaale omaseid teemasid vürtsitavad omakorda giid-matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.


NB! Vaata ka giidireiside „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee giidireisidel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad reisil paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud. Vahepeal jalutame matkaradadel või omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid sõiduvahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalutuskäik.

Giidireis kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse (söök-jook on osalejatel endil kaasas) või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi.

Giidireisi marsruut on läbitav suure reisibussiga. Teeolud ning nendest lähtuva lõpliku marsruudi ja vaatamisväärsuste nimekirja täpsustame tellimise käigus.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit bussist eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.