04.12.2021 automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa: kas pagulasi piir peatab?” ERISÕIT! 2 VABA KOHTA!

Automatk

4. detsembril 2021 toimub avastaEESTI.ee ERAKORRALINE automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa: kas pagulasi piir peatab?”.

Hoogu koguv pagulaskriis paiskab erisõidul osalejad seiklema Ida-Virumaal pagulastega seotud paikadesse ning kohtadesse, mis migrantide rünnakutest enim ohustatud. Samuti selgub Ida-Viru maakonna ajalooliselt tihe seos põgenikega ning sissetungijate tõrjumisega.

* Toimumisaeg: 4. detsember 2021 (ajakava allpool).
* Osavõtutasu: 80.- eurot auto kohta (kui 30. novembriks eelregistreerub vähemalt 4 autot) (täpsem info allpool).
* Registreerumine: osalemiseks kirjuta info@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
* Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
* Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga tasuda.

* Varasemate ürituste pilte ning šokeeriva Ida-Virumaa paikasid näed siit: www.avastaeesti.ee/tag/sokeeriv-ida-virumaa

Arutleme kui suurt ohtu kujutavad pagulased Ida-Virumaale ja Eestile.
Selgub, millised aastasadade pikkused seosed on Ida-Virumaal erinevate pagulastega.
Kontrollime, kus on Eesti piiril murekohad, mida ebaseaduslikud piiriületajad ära kasutada võivad.
Saame teada, mismoodi on läbi aegade Ida-Virumaal pagulastega käitutud ning mida erinevate sissetungijate rünnakute tõrjumiseks ette võetud.
Kuuleme, kuidas on Ida-Virumaal toimunu toetanud pagulust ja põgenemist.
Peame plaani, mida ette võtta ja kuidas tõrjuda võimalikke pagulaste rünnakuid Eestile.

Võrdleme praegusi pagulasi 1944. aasta paadipõgenikega.

NB! Seekordse automatka käigus arutatavad teemad ning kasutatavad väljendid võivad kohati olla poliitiliselt ebakorrektsed ning nõrganärvilistele mitte sobida!

Kõiki kajastatavaid teemasid ja külastatavaid paikasid vürtsitavad omakorda giidi/matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.

* Ajakava:
4. detsember (laupäev): kohtumine ca kell 9 Sillamäel (aja ja koha täpsustame enne matka). Automatk läbi terve päeva. Söögipausi pole planeeritud, söömine toimub soovijatel sõidu ajal, söök-jook peab olema endil kaasa võetud. Automatka orienteeruv lõpp kell 18.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja ning interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga (naer saalis) ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska ega suuda.

* Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.
Et mitte istmikku täiesti laiaks litsuda, siis vahepeal jalutame ka matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.
Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid ülesõite (kui mõned paratamatud lõigud välja arvata) ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

* Ühepäevane automatk on kompaktsem versioon tavapärasest mitmepäevasest automatkast, mille käigus külastatakse olulisemaid paiku šokeerival Ida-Virumaal. Marsruudi osas oleme paindlikud – mingi trass on GPS-i juba maha märgitud, ent jooksvalt otsustame, et kuhu veel põigata või kust läbi sõita.

* Igasugune automatkaks vajalik varustus, nagu ka söök-jook jm vajaminevad aksessuaarid tuleb igaühel endal kaasa võtta.

* Planeeritav marsruut on läbitav sõiduautoga, ent pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, lumesadu ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Osalejate arvu hoiame mõistlikkuse piires.

* Automatkal “Šokeeriv Ida-Virumaa: kas pagulasi piir peatab?” osalemine on 80.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud.
Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga maksta.

* Vabade kohtade korral saavad liituda ka ilma autota osalejad, selleks küsige registreerudes lisainfot.

* Eelnevalt palume registreeruda info@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis Avasta Eesti lehele või telefonil 5223700.

* Varasemate ürituste pilte ning šokeeriva Ida-Virumaa paikasid näed siit: www.avastaeesti.ee/tag/sokeeriv-ida-virumaa

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.