05.12.2021 automatk “Lääne-Virumaa: tuur ümber tarva” TESTSÕIT! KOHAD TÄIS!

Automatk

5. detsembril 2021 toimub avastaEESTI.ee automatk “Lääne-Virumaa: tuur ümber tarva”.
NB! Tegu on uue marsruudi testsõiduga, tingimused kirjas allpool. Osalejate arv on seekord piiratud!

Senistelt šokeeriva Ida-Virumaa automatkaradadelt suundume edasi ülejäänud Virumaa avarustele, kus meid ootavad Lääne-Virumaa omanäolised, eksootilised ning vähetuntud paigad.

* Toimumisaeg: 5. detsember 2021 (ajakava allpool).
* Osavõtutasu: 80.- eurot auto kohta (kui 30. novembriks eelregistreerub vähemalt 4 autot) (täpsem info allpool).
* Registreerumine: osalemiseks kirjuta info@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
* Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
* Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga tasuda.

Lääne-Virumaa automatka testpäeva käigus külastame Lääne-Virumaa kirdeosas paikasid, mis tavalistest vaatamisväärtustest ning turismiobjektidest erinevad ja ekstreemsemad on.

Kuna tegu on Lääne-Virumaa automatkapäeva testsõiduga, siis konkreetne päevakava selgub jooksvalt.
Kindel on aga see, et igav ei tohiks kellelgi hakata ning huvitavaid, omapäraseid, ainulaadseid ja eriskummalisi vaateid jagub marsruudile küllaga.
Näiteks ronime maa alla ning poeme salapärastesse koobastesse, maandume lennuväljale, turnime linnusevaremetel, külastame traagiliste katastroofide toimumispaikasid. Näeme selles piirkonnas haruldast olendit, laskume ürgsesse kanjonisse, kolame militaarobjektidel. Käime ära “Šveitsis”, tutvume loodusõnnetuste jälgedega ning matkame veidi ka mõnel metsarajal. Sõidu ajal saadavad meid kaunid vaated autoaknast, teeme kosutavaid peatusi värskes õhus.

Kõiki neid Lääne-Virumaale omaseid vaateid vürtsitavad omakorda giidi/matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Lääne-Virumaaga seotud.

NB! Automatka “Lääne-Virumaa: tuur ümber tarva” TESTMATKALE registreerujatel palume arvestada, et selle konkreetse automatka puhul peab sõiduvahend olema tavalisest autost veidike kõrgem (nt linnamaastur, maastur vms). Seda põhjusel, et kuna läbime mitmeid taolisi teelõikusid, mille hetkeseisukord pole teada (testmatk ikkagi ju), siis ilmastiku, metsaveo ning muude põhjuste tõttu võib vajalikuks osutuda veidi kõrgem masin. Autosid me lõhkuma ei hakka ega ka offroadi sõitma (vajadusel läheme ringiga kui teeolud on kehvad), aga testmatka marsruudid võivad osutuda veidi auklikumaks kui varasemad.
Kes osalenud šokeeriva Ida-Virumaa automatkade testsõitudel, need loodetavasti mäletavad, et ootamatused tegidki sõidu põnevaks (nt “rändköis”, mis autost autosse liikus).
Lohutuseks teistele huvilistele – see ei tähenda, et muud sõiduvahendid tulevikus välistatud on! Pärast testmatka saab paika marsruut, mis on sobilik ka sõiduautodele.

* Ajakava:
5. detsember (pühapäev): kohtumine ca kell 10 Tallinn-Narva maantee ääres Haljalas (aja ja koha täpsustame enne matka). Automatk läbi terve päeva. Einestamine vastavalt ühisele kokkuleppele (kas sõidu ajal näksimine või kiirtoidu kaasa haaramine teele jäävatest kohtadest). Automatka orienteeruv lõpp kell 18.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja ning interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga (naer saalis) ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska ega suuda.

* Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.
Et mitte istmikku täiesti laiaks litsuda, siis vahepeal jalutame ka matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.
Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid ülesõite ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

* Ühepäevane automatk on kompaktsem versioon tavapärasest mitmepäevasest automatkast, mille käigus külastatakse olulisemaid paiku šokeerival Ida-Virumaal. Marsruudi osas oleme paindlikud – mingi trass on GPS-i juba maha märgitud, ent jooksvalt otsustame, et kuhu veel põigata või kust läbi sõita.

* Igasugune automatkaks vajalik varustus, nagu ka söök-jook jm vajaminevad aksessuaarid tuleb igaühel endal kaasa võtta.

* Planeeritav marsruut on läbitav sõiduautoga, ent pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, lumesadu ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Osalejate arvu hoiame mõistlikkuse piires.

* Automatkal “Lääne-Virumaa: tuur ümber tarva” osalemine on 80.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud.
Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga maksta.

* Vabade kohtade korral saavad liituda ka ilma autota osalejad, selleks küsige registreerudes lisainfot.

* Eelnevalt palume registreeruda info@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis Avasta Eesti lehele või telefonil 5223700.

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.