Automatk “Avasta Soomaa”

Automatk RING ÜMBER SOOMAA (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee automatk „Avasta Soomaa“ viib meid nii tuntud kui tundmatutesse kohtadesse Soomaal.

Kuulsad üleujutused ning viies aastaaeg, lõputud sood ja rabad, ürgsed metsaalad ning lammid ja luhad oma elustikuga muudavad Soomaa Eesti üheks omapärasemaks looduskaitsealaks. Lisaks terviklikule puutumata loodusele on tähelepanuväärne Soomaa kultuuripärand, mis kohalike elanike ekstreemsete elutingimuste tõttu erineb suuresti muust Eestist.


Telli automatk ettevõttele, organisatsioonile või sõpruskonnale teile sobival kuupäeval.
Automatka on võimalik tellida nii ühe- kui kahepäevasena.
Küsi näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Soomaa, Pärnus või Viljandis.
Grupi maksumus: alates 400.- eurot/päev (sisaldab 1 kuni 4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.
Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Automatkade marsruudid on läbitavad ka sõiduautode ja väikebussidega!


Imetleme rabaavarusi nii eemalt kui raba pealt. Uudistame üleujutusalasid ning uurime, kuidas kohalikud iga-aastaste uputustega hakkama saavad.
Automatka jooksul jõuame käia nii Lätis kui Sahhalinil, samuti oleme omadega Tipus. Igaühele avatud küünis vaatame, kas keegi seal heintel öö veetnud.
Kontrollime, ega ujuvsaun minema pole ujunud ja saame teada, kes elasid Kaabaka saunas. Sukeldume põrgusse ning jalutame Viinahaual. Mõõdame, kui põhjaliku salongipesu iga auto üleujutuste ajal saanud oleks.
Sõltuvalt aastaajast nopime rabaveerelt murakaid, mätastelt jõhvikaid, metsa alt seeni. Kui veab, näeme mõnda metsloomagi – kobraste töö jälgi aga märkame paljudes paikades.
Heidame pilgu soode taastamisele ja üleujutatud heinamaadele. Tutvume matkaonnidega ning valime läbi jalutamiseks mõne omanäolisema matkaraja.
Legendid kummitustest ning virvatuledest on Soomaale omased. Aga kuuleme ka kohalikest kuulsustest ning Soomaalt sirgunud staaridest.  

Vastupidavamatega suundume (eraldi tellides) muistseid taliteid mööda Toonojale, võimalik on päevakavva lisada ka jalutuskäik räätsadel, kanuumatk jõel või tõukekelgutiir jäätunud metsaalustel. Piisava huviliste arvu korral saab õhtul keha ja vaimu turgutada indiaaniküla püstkojasaunas.

NB! Konkreetne külastatavate objektide ja tegevuste arv sõltub valitud marsruudi ajalisest pikkusest.


avastaEESTI.ee automatkadel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Juba planeeritud automatkadega liitumiseks vaata aegasid reisikalendrist.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.