Esitlused 2021-2022

Sel sügistalvel tulen külla Teie raamatukogusse, kooli või mujale, et üheskoos kuulajatega sõnas ja pildis reisida nii Eestis ning kaugemal.

Viimased dramaatilised aastad on sulgenud paljudele piirid ning kitsendanud liikumisvõimalusi nii Eestis kui väljaspoole. See ei tähenda aga, et reisimine päris ära peaks jääma!

Kõigepealt kutsun Teie raamatukogu lugejaid ja teisigi huvilisi osa saama visuaal-verbaalsest reisist šokeerivale Ida-Virumaale!
“Šokeeriv Ida-Virumaa” viib meid põlevkivimaakonna ekstreemsetele ja erakordsetele radadele:
www.avastaeesti.ee/esitlus-sokeeriv-ida-virumaa
Ida-Virumaal põimuvad omavahel tööstuspärand, militaarajalugu, kultuurikuristikud ning ootamatud vaated. Kõik see kokku on omamoodi šokeeriv – kellele värvikaid elamusi pakkuv, kellele kerget kõhedust tekitav.
Virtuaalsele matkateele jäävad hüljatud kummituslinnad ja hiiglaslikud elektrijaamad, sõdade surmaväljad ning türkiissinised laguunid, nii tuumapommi kui elektrienergia sünnikodud, laastatud loodus, podisevad nõiaahjud ja pulbitsevad nõiakaevud, norralikud fjordid ning suitsuvines vulkaan, lainetavad teed ja metsades lõgisev terasmadu.
Kõiki neid rabavaid ja Ida-Virumaale omaseid vaateid vürtsitavad omakorda kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.
Pikemalt šokeeriva Ida-Virumaa kohta saab lugeda ka siit:
www.avastaeesti.ee/ida-virumaa

Samuti on jätkuvalt võimalik üheskoos nautida reisielamusi muudeski paikades!

Pildilisel merereisil kulgeme piki rannikut ja eemaldume kaugemale avamerele, kus tutvustan huvitavamaid ning omapärasemaid väikesaari Eesti vetes.
Igal saarel on oma lugu, minevik ja mälestused. Mõne puhul on see vaid legendidena säilinud, teisal aga varemetesse talletunud. Garanteeritud on maalilised loodusvaated ja võrratud puhkamisvõimalused nii saartel kui laidudel.
“Eesti väikesaared”:
www.avastaeesti.ee/esitlus-maalilised-eesti-vaikesaared

Põnevust ja kõhedust pimedasse sügisõhtusse pakub kohtumisõhtu, kus vahendan paljudelt inimestelt kuuldud kummalisi ja seletamatuid juhtumeid ning kogemusi salapärastest ja müstilistest paikadest Eestis.
Pajatan õudsetest sündmustest, vaimude ja haldjate vempudest ning ka inimeste endi kummalistest tegemistest. Ette tuleb lugusid nõukogude ajast, kui suur salastatus palju spekulatsioone ja kuulujutte sünnitas; samuti räägin viimaste aastakümnete jooksul Eestis aset leidnud seletamatutest juhtumitest.
“Salapärane Eesti”:
www.avastaeesti.ee/esitlus-salaparane-eesti

Kõik teavad kurikuulsat Tšernobõli. Juurdleme, kas tuumakatastroofi läbi elanud Tšernobõlis on elu? Ning kas Prõpjat on elutu? On seal ohutu käia? Milliseid kummalisi elukaid võib radioaktiivsete kummituslinnade tänavail uitamas näha? Mitu uut varvast nende paikade külastamise järel jutustajale juurde on kasvanud? Sellest kõigest nii kuuleb kui ka näeb…
“Kas Tšernobõlis on elu?”: 
www.reisielamus.ee/kas-tsernobolis-on-elu

Läbi sügava muda ning majakõrguste hangede, mööda lõputut tundrat ning kõrgeid mägesid, üle mäslevate jõgede ning lagunevate sildade viivad 4×4 reisid meid Siberi mõõtmatutele avarustele, Kaukaasia mägismaadele, Koola poolsaarele, Venemaa ja Ukraina kaugematesse paikadesse.
Ootamatud juhtumised ja värvikad mälestused legendaarsetelt 4×4 ekspeditsioonidelt jõuavad turvaliselt koduste kuulajateni.
“4×4 REISID Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaale ja Ida-Euroopasse”:
www.reisielamus.ee/4×4-reisid

Täpsemat infot sobivate küllatulekuaegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab küsida:
E-post: marko@avastaeesti.ee
Telefon: 522 3700

Põnevaid ühiseid reise ootama jäädes!

Marko Kaldur
rändur ja reisikirjanik

Esitlused 2021-2022 Marko Kaldur