19.11 automatk „Nelja Kuninga Tee“ ÜKS VABA KOHT!

Nelja Kuninga Tee - avastaEESTI.ee (Marko Kaldur)

19. novembril automatkame muistseste Eesti kuningate jälgedes mööda Nelja Kuninga Teed.

“Nelja Kuninga Tee” automatk kulgeb piki muinas-Eesti kuningate teekonda Lääne-Eestist Kesk-Eestisse.


Algusaeg ja -koht: 19. november kell 10:00 Padisel või Rummus.
Osavõtutasu: 100.- eurot auto kohta (kui eelregistreerub vähemalt 4 autot).
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 50.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Automatk Nelja Kuninga Teel viib osalejaid muinasaja ning keskaja olulisematesse punktidesse, kust ka legendaaresd neli Eestimaa kuningat koos oma kaaskonnaga ilmselt läbi käisid.


Liigume nii muistsetes linnustes kui asulakohtades. Laskume maa alla ja uudistame ürgseid loodusobjekte.
Meie teele jäävad muinaslinnused või nende asukohad. Pelgupaigad, kuhu sajandite jooksul pakku joosti ning kus tuhandeid süütuid hukkus. Tõuseme muinasaja suurimate kindlustuste vallidele.
Kes mäletab komöödiafilmi “Malev”, siis läheme paika, kus (pseudoajaloolise) filmi põhjal iga sõjakäigu eel käsutati, et “esmalt hakkame laulma!”.
Läbi salakäikude üritame ka ise linnuseid vallutada.
Vahelduseks põikame muinasaegsest vabadusvõitlusest värskemasse aega – keskaegsete sõdade toimumispaikadesse kui peatume ka metsavendadele pühendatud mälestusmärgi juures.
Lisaks toome marsruudile sisse veidike paranähtusi – vaevalt, et UFO-t näeme, ent tulnukatega seotud lugusid kuuleme küll ühes Eesti väidetamalt kõige paranormaalsemas piirkonnas.


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

Automatka osalemistasu on 100.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 50.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis või telefonil 5223700.NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.