20.06.2021 automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa edasijõudnutele”

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa (Marko Kaldur)

20. juunil 2021 toimub avastaEESTI.ee automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa edasijõudnutele”.

Šokeeriv Ida-Virumaa kutsub tagasi!
Kui juba korra šokeeriva Ida-Virumaaga tutvumas käidud, siis igati loomuliku järjena on esimesel automatkal osalenud oodatud jätkumatkale „Šokeeriv Ida-Virumaa edasijõudnutele“.

* Toimumisaeg: 20. juuni 2021 (ajakava allpool).
* Osavõtutasu: 80.- eurot auto kohta (kui 7. juuniks eelregistreerub vähemalt 4 autot) (täpsem info allpool).
* Registreerumine: osalemiseks kirjuta info@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
* Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
* Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga tasuda.

* Varasemate ürituste pilte ning šokeeriva Ida-Virumaa paikasid näed siit: www.avastaeesti.ee/tag/sokeeriv-ida-virumaa

Automatka käigus külastatakse neid paikasid, mis esimesel sõidul marsruudi ajakavva ei mahtunud või trassilt eemale jäid.

Muu hulgas matkatakse ehedasse metsavendade punkrisse, turnitakse pankrannikut mööda salakaubavedajate koopasse, imetletakse erkrohelist laguuni (mitte segi ajada populaarse helesinise laguuniga), uudistatakse nii nõiaahjusid kui pulbitsevaid nõiakaevusid.
Käiakse maffiasõdadega seotud kohtades, julmalt mõrvatud ärimehe märjal haua juures, hüdroelektrijaama paisul ning Eesti ainsal katusega puitsillal.
Kolatakse hüljatud külades ning mahajäetud taludes, tõustakse Ida-Virumaa ainsatele tuhamägedele, heidetakse pilt kummituslikule surnuaiale ja nauditakse imelisi merevaateid ning väheteatud põhjaranniku jugasid.
Lisaks veel hulk teisi kohtasid, mis šokeerivaid vaateid või elamusi pakuvad.

Kõiki neid šokeerivaid ja Ida-Virumaale omaseid vaateid vürtsitavad omakorda giidi/matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.

* Ajakava:
20.06. (pühapäev): kohtumine kell 10 Jõhvis või Kohtla-Järvel (täpsustame enne matka). Automatk läbi terve päeva. Einestamine vastavalt ühisele kokkuleppele (kas sõidu ajal näksimine või kiirtoidu kaasa haaramine teele jäävatest kohtadest). Automatka orienteeruv lõpp kell 18.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja ning interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga (naer saalis) ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska ega suuda.

* Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.
Et mitte istmikku täiesti laiaks litsuda, siis vahepeal jalutame ka matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.
Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid ülesõite ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

* Ühepäevane automatk on kompaktsem versioon tavapärasest mitmepäevasest automatkast, mille käigus külastatakse olulisemaid paiku šokeerival Ida-Virumaal. Marsruudi osas oleme paindlikud – mingi trass on GPS-i juba maha märgitud, ent jooksvalt otsustame, et kuhu veel põigata või kust läbi sõita.

* Igasugune automatkaks vajalik varustus, nagu ka söök-jook jm vajaminevad aksessuaarid tuleb igaühel endal kaasa võtta.

* Planeeritav marsruut on läbitav sõiduautoga, ent pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, lumesadu ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Osalejate arvu hoiame mõistlikkuse piires.

* Automatkal “Šokeeriv Ida-Virumaa” osalemine on 80.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud.
Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 40.- eurot vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
Ülejäänud osavõtutasu (40.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga maksta.

* Vabade kohtade korral saavad liituda ka ilma autota osalejad, selleks küsige registreerudes lisainfot.

* Eelnevalt palume registreeruda info@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis Avasta Eesti lehele või telefonil 5223700.

* Varasemate ürituste pilte ning šokeeriva Ida-Virumaa paikasid näed siit: www.avastaeesti.ee/tag/sokeeriv-ida-virumaa

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.