05-06.06.2021 automatk “Avasta Hiiumaa”

Automatk Avasta Hiiumaa (Marko Kaldur)

5-6. juunil toimub avastaEESTI.ee automatk “Avasta Hiiumaa”.

Hiiumaa – või ka Päevasaar ehk Dagö – on segu imekaunitest loodusvaadetest, kõhedatest militaarobjektidest, romantilistest rannajoontest, pikast ajaloost ning omanäolisest kultuurist.

* Toimumisaeg: 5-6. juuni 2021 (ajakava allpool).
* Osavõtutasu: 100.- eurot auto kohta (kui 24. maiks eelregistreerub vähemalt 4 autot) (täpsem info allpool)..
* Registreerumine: osalemiseks kirjuta info@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
* Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
* Ülejäänud osavõtutasu tasutakse üritusel kohapeal sularahas või ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koos broneeringutasuga maksta.

Automatk „Avasta Hiiumaa“ viib meid nii tuntud kui tundmatutesse kohtadesse Hiiumaal.

Kahepäevase automatka jooksul jääb meie teele palju eripalgelisi vaateid. Näeme võrratuid mererandasid tuules mühisevate männikute kõrval. Laskume süngetesse sõjaaegsetesse katakombidesse ning tõuseme suurtükkide tulejuhtimistornidesse. Turnime meteoriidikraatri vallidel ning saare ainsal pangal. Söögipausideks peatume maalilistel laagriplatsidel, leiva luusse laskmiseks kõnnime omanäolistel matkaradadel. Meie teele jääb nii tuletorne kui Eesti oma Eiffeli torn, aga ka arvukalt tuulikuid ja vaatetorne. Uudistame muistsete salapäraste rituaalide toimumispaikasid ning jalutame samavõrra müstilisel liivaluitel.

Liikudes ringi mööda Hiiumaad, piki rannaäärseid metsateid ja -radasid, aeg-ajalt sisemaale põigates, jääb silma hulgaliselt huvitavaid ja omanäolisi vaatamisväärsusi.

NB! Konkreetne külastatavate objektide ja tegevuste arv sõltub valitud marsruudi ajalisest pikkusest.

* Näitlik ajakava:

1. päev: kell 11 kohtumine mõnes kergesti leitavas paigas (täpsem asukoht saadetakse registreerunud osalejatele). Automatk läbi terve päeva (ca kella 18-ni). Einestamine vastavalt ühisele kokkuleppele (kas sõidu ajal näksimine, mõnel lõkkeplatsil eine valmistamine või muul viisil). Õhtuks suundume ööbimiskohta. Telkimine/öömaja. Sumin.

2. päev: kohtumine kokkulepitud kohas ja kellaajal. Automatk õhtuni. Einestamine sarnaselt eelmisele päevale. Automatka lõpetamine (ca kell 18), laialiminek.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja/interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid lühidalt tutvustab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska/suuda.

* Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, kauneid looduspilte ja palju muud.
Et mitte istmikku täiesti laiaks litsuda, siis vahepeal jalutame ka matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.
Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid ülesõite ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

* Marsruudi osas oleme paindlikud – mingi trass on GPS-i juba maha märgitud, ent jooksvalt otsustame, et kuhu veel põigata või kust läbi sõita.

* Ööbimiskohad sõltuvad osalejatest. Soovi korral ööbitakse looduses – kas siis mõnel ettevalmistatud laagriplatsil või otsitakse metsik koht, kuhu jääda. Iga osaleja vaatab ise, et kas telgib, ööbib autos või leiab mingi muu lahenduse. Korraldajad soovitavad mugavama majutuse soovijaile vajadusel majutusasutusi lähinaabruses.

* Igasugune automatkaks ning ööbimiseks vajalik varustus, nagu ka söök-jook jm vajaminevad aksessuaarid tuleb igaühel endal kaasa võtta.

* Planeeritav marsruut on läbitav sõiduautoga, ent pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud ja metsavedu on mõnes kohas teed mudaseks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Osalejate arvu hoiame mõistlikkuse piires.

* Auotmatkal osalemisest huvitatutel palume ühendust võtta info@avastaeesti.ee või telefonil 5223700.

NB! Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume seekord mitte osaleda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.