7.04 automatk “Ida-Viru nõiakaevud, salajoad ja suurvete staarid” ERISÕIT! ÜKS VABA KOHT!

7. aprillil toimub automatk „Ida-Viru nõiakaevud, salajoad ja suurvete staarid“ ainult praeguste suurvetega näha olevatesse ainulaadsetesse paikadesse.

Ida-Virumaa pulbitseb, mässab, muliseb ja puhiseb!
Kevad toob välja Ida-Virumaa looduse šokeerivad ja hooajalised üllatused, mida automatka käigus uudistame. Külastame vähenähtud vaatamisväärsusi, mis just nüüd ja ainult nüüd uhkelt vaadeldavad!

Vaata ka videosid külastatavatest paikadest allpool!


Algusaeg ja -koht: 7. aprill kell 10:00 Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Osavõtutasu: 100.- eurot auto kohta (kui 3. aprilliks eelregistreerub vähemalt 4 autot).
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 50.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Ida-Virumaal on palju omapäraseid ja kummalisi kohtasid, mis just kevade saabudes eriti põnevaks ning eriliseks muutuvad.
Automatka käigus üllatavad meid pulbitsevad nõiakaevud ning võimsalt auru pahvivad nõiaahjud. Kirbet suitsu popsutab Eesti ainus tegevvulkaan, kus esimesed kevadlilled kraatrite serval õisi avamas. Siniallika mineraalveesilmadest peegeldub mõistatuslik jääkülm sügavik. Müstiliselt ja ebareaalselt mõjub metsade vahele peidetud erkroheline laguun. Pankrannikust purskavad fontäänina võimsad salajoad ja kosed. Fjordide kõrged kaldad ulatuvad silmapiirini, talvetormidest virguvatel mererandadel märkame jäämägede purustavat jõudu. Salajõgede sängid on taas veega täitunud ning uued kosed tekkinud. Tuult trotsides tõuseme mägedele, et nautida kustumatut vaadet põlevkivimaakonnale. Metsaradadel liikudes näeme kevadiselt toimekate ulukite jälgi, kui veab, siis ka ärkamisest pahura mesikäpa omasid.


Kevadised ilmaolud võivad marsruudile juurde tuua mõnegi sellise loodusnähtuse, mis just automatka ajaks aktiveerub, et seejärel taas aastaks vaibuda.
Vaata allpool videotutvustusi Ida-Virumaa vesistest paikadest, millest mõnedki ka automatka marsruudile jäävad!


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg, libe või porine.

Automatka osalemistasu on 100.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 50.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis või telefonil 5223700.

NB! Automatkal külastatavate vaatamisväärsuste lõplik arv sõltub ilmast, teeoludest jm asjaoludest ning ei pruugi täielikult kattuda eelneva nimistuga. Kohapealsed vaated ja visuaal sõltuvad konkreetse automatkapäeva ilmast ning aasta- ja kellaajast.

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.