Automatk “Militaarne Hiiumaa”

Automatk Militaarne Hiiumaa (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee automatk „Militaarne Hiiumaa“ viib nii tuntud kui väheteatud militaarobjektidele Hiiumaal.
Militaarajaloost huvitatutele leidub Hiiumaal arvukalt põnevaid uudistamispaikasid. Alates tsaariaegsetest rannakindlustuste rajamistest Soome lahe sulgemise ning Peterburi kaitse eesmärgil, on Hiiumaale kerkinud arvukalt erinevaid militaarobjekte.


Telli automatk ettevõttele, organisatsioonile või sõpruskonnale teile sobival kuupäeval.
Automatka on võimalik tellida nii ühe- kui kahepäevasena.
Küsi näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Heltermaa sadamas või mujal Hiiumaal.
Grupi maksumus: 450.- eurot/päev (sisaldab 1 kuni 4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.
Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Automatkade marsruudid on läbitavad ka sõiduautode ja väikebussidega!


Näeme Peeter Suure merekindluse rajamise käigus püstitatud rannapatareisid  kui ka 1940. aastate alguses baaside lepingu sõlmimise järel valminud suurtükipatareisid. Metsa alt leiame nii punkreid kui laskemoonaladusid. Kõrge tulejuhtimistorni tippu ronides avaneb vaade merele kui rannajoonele. Hiiglaslike betoonpunkrite juurest avastame nõukogude ajal ehitatud sõjaväelinnaku jäänused, radarimäed jm ehitised – osad pooleldi valmis, osad õhitud. Uudistame piirivalve- ning prožektoritorne rannavallidel. Jalutame tankiõppuste käigus süttinud metsa asemele tekkinud nõiduslikul luitealal. Külastame põneva ekspositsiooniga militaarmuuseumi.
Liikudes ringi mööda Hiiumaad, piki rannaäärseid metsateid ja -radasid, jääb silma veel palju teisigi sõjaajalooga seotud militaarobjekte, samuti hulgaliselt teisi huvitavaid ja omanäolisi vaatamisväärsusi.

NB! Konkreetne külastatavate objektide ja tegevuste arv sõltub valitud marsruudi ajalisest pikkusest.


avastaEESTI.ee automatkadel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Juba planeeritud automatkadega liitumiseks vaata aegasid reisikalendrist.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.