Esitlus “Maalilised Eesti väikesaared”

Esitlus Eesti väikesaared (giid-matkajuht Marko Kaldur)

Esitlusel “Maalilised Eesti väikesaared” tutvustab rännumees Marko Kaldur huvitavamaid ning omapärasemaid väikesaari Eesti vetes.

Eestis on 2317 meresaart (2024. aasta seisuga, varasema 2222 asemel) . Nii tillukesi kui suuremaid, asustatuid kui inimtühjasid, linnu-loomarikkaid kui kõledaid liivalapikesi. Paikasid, mil pikk ajalugu – ning neidki, mis värskelt lainetest tõusnud.
Saari, millele kerge pääseda – kui ka selliseid, mille avastamiseks raske teekond vaja ette võtta. Neid, mis aastasadu kultuurikantsideks olnud – ja teisi, millel võõrvõimude sõdurisaapad halastamatult tallunud.


Kutsuge rännumees Marko Kaldur külla Teie raamatukogusse või kooli või mujale, et võtta ette sõnas ja pildis merereis mööda Eesti maalilisi väikesaari.
Täpsemat infot sobivate küllatulekuaegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab siit:
E-post: marko@avastaeesti.ee
Telefon: 522 3700


Igal saarel on oma lugu, minevik ja mälestused. Mõne puhul on see vaid legendidena säilinud, teisal aga varemetesse talletunud. On selliseid, millel seoseid suisa miljonite aastate taguste sündmustega. Aga ka Vana-Kreeka ja Muinas-Skandinaavia müütide tallermaid. Uuemast ajaloost seonduvad paljud saared sõjaajalooga, kurval moel ka maailma ohvriterohkemate merekatastroofidega. Loodusjõudki pole neid maalapikesi säästnud, aeg-ajalt suisa tapva jõuga räsinud.
Teisalt aga pakuvad kõik need saared ja laiud maalilisi loodusvaateid kui võrratuid puhkusevõimalusi. Kohtumisi mereasukatega või kohalike elanikega. Ehedaid elamusi ja unustamatuid kogemusi.
Kõigest sellest ja paljust muust juttu tulebki.
Virtuaalsel mereteekonnal piki rannikut ning kaugele avamerele tutvustab rännumees Marko Kaldur huvitavamaid ning omapärasemaid väikesaari Eesti vetes.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.