Automatk “Avasta Hiiumaa”

Automatk Avasta Hiiumaa (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee automatk „Avasta Hiiumaa“ viib nii tuntud kui tundmatutesse kohtadesse Hiiumaal.
Hiiumaa – või ka Päevasaar ehk Dagö – on segu imekaunitest loodusvaadetest, kõhedatest militaarobjektidest, romantilistest rannajoontest, pikast ajaloost ning omanäolisest kultuurist.


Telli automatk ettevõttele, organisatsioonile või sõpruskonnale teile sobival kuupäeval.
Automatka on võimalik tellida nii ühe- kui kahepäevasena.
Küsi näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Heltermaa sadamas või mujal Hiiumaal.
Grupi maksumus: 450.- eurot/päev (sisaldab 1 kuni 4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.
Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Automatkade marsruudid on läbitavad ka sõiduautode ja väikebussidega!


Automatka jooksul jääb meie teele palju eripalgelisi vaateid. Näeme võrratuid mererandasid tuules mühisevate männikute kõrval. Laskume süngetesse sõjaaegsetesse katakombidesse ning tõuseme suurtükkide tulejuhtimistornidesse. Turnime meteoriidikraatri vallidel ning saare ainsal pangal. Söögipausideks peatume maalilistel laagriplatsidel, leiva luusse laskmiseks kõnnime omanäolistel matkaradadel. Meie teele jääb nii tuletorne kui Eesti oma Eiffeli torn, aga ka arvukalt tuulikuid ja vaatetorne. Uudistame muistsete salapäraste rituaalide toimumispaikasid ning jalutame samavõrra müstilisel liivaluitel.

Liikudes ringi mööda Hiiumaad, piki rannaäärseid metsateid ja -radasid, aeg-ajalt sisemaale põigates, jääb silma hulgaliselt huvitavaid ja omanäolisi vaatamisväärsusi.

NB! Konkreetne külastatavate objektide ja tegevuste arv sõltub valitud marsruudi ajalisest pikkusest.


avastaEESTI.ee automatkadel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Juba planeeritud automatkadega liitumiseks vaata aegasid reisikalendrist.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.