Esitlus “4×4 REISID Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaale ja Ida-Euroopasse”

Esitlus 4X4 Reisid (giid-matkajuht Marko Kirjanik Kaldur)

Esitlusel „4×4 REISID Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaale ja Ida-Euroopasse“ pajatab ekspeditsioonidel reisiblogi pidanud Marko „Kirjanik“ Kaldur Siberi metsikutest avarustest, Kaukaasia karmidest mägipiirkondadest, Põhja-Venemaa asustamata aladest ning omanäolistest ja nostalgilistest Ida-Euroopa riikidest.

Alates aastast 2012 on aset leidnud arvukalt 4×4-ekspeditsioone Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaa väheasustatud piirkondadesse ning Ida-Euroopasse.

Neist põnevamad on linastunud ka teleekraanil sarjades “4×4. Magadan” ning “4×4. Taimõr ja Jamal”.


Kutsuge rännumees Marko Kaldur külla Teie raamatukogusse, kooli või mujale või suisa lõkke äärde, et kuulda 4×4 reisidest ja põnevatest seiklustest Venemaa avarustel.
Täpsemat infot sobivate küllatulekuaegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab siit:
E-post: marko@avastaeesti.ee
Telefon: 522 3700


Pajatatakse kaks kuud kestnud “Maailmalõpu ekspeditsioonist” läbi Siberi avaruste läänest itta (ja tagasi), mille tulemusena jõuti esimeste eestlastena kaugeimasse maastikusõidukitega ligipääsetavasse Euraasia mandri punkti idas.
Juttu tuleb karmist polaarekspeditsioonist Taimõri ning Jamali poolsaartele, mis nõudis osalejatelt suurt eneseületamist ning mille vast üks karmimaid episoode oli -67 kraadine pakane inimtühjas tundras.
Samuti räägitakse mitmest ekspeditsioonist Kaukaasia mägialadele, mille käigus lisaks muudele seiklustele satuti kogemata Mägi-Karabahhia sõjatandrile lahingute keskele ning langeti vangi Tšetšeenia võitlejate kätte.
Lisaks seiklustest Koola poolsaarel ja Hibiinide mäestikus, ränkrasketest katsumustest ümber Ladoga järve sõites aga ka rännakutest Ida-Euroopa omanäolistes ning kergelt nostalgiahõngulistes riikides. Aga ka Baikali järves asuvast šamaanide saarest Olhonist ning piki Jenissei jõge lõunast põhja kulgemisest. Põikame korraks Musta mere äärdegi ja kulgeme lugudega Rumeenia maalilistes mägipiirkondades.

Põnevate reisilugude taustaks näidatakse fotosid ekspeditsioonidelt ning räägitakse ka neist juhtumistest, mis avalikkuse kõrvu väga sattunud ei ole.

Esitlus on noortele, keskealistele ning vanematele inimestele.


Mõne ekspeditsiooni blogid:
www.magadan2012.blogspot.com
www.polaartrip2013.blogspot.com
www.kaukaasia2013.blogspot.com
www.kaukaasia2014.blogspot.com


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.