10.04 automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa: idaagressori jälgedes” KOHAD TÄIS!

Giidireis

10. arprillil toimub automatk „Šokeeriv Ida-Virumaa: idaagressori jälgedes“.


Käimasoleva sõja taustal tasub meenutada, et Eestimaalgi on palju jälgi ida poolt rünnanud agressorist. Automatkal suundume Ida-Virumaa paikadesse, mis on seotud idast aastasadade jooksul lähtunud rünnakutega.


Algusaeg ja -koht: pühapäev 10. aprill 2022 kell 10 Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Osavõtutasu: 100.- eurot auto kohta (kui 5. aprilliks eelregistreerub vähemalt 4 autot).
Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 50.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Automatkal “Šokeeriv Ida-Virumaa: idaagressori jälgedes” käime kohtades, mis on seotud aastasadade jooksul idast lähtunud agressiooniga, selle tõrjumisega või tagajärgedega.
Punaväelaste, vabadussõdalaste, koonduslaagrite, valgekaartlaste, nõukogude vägede ning saksa sõdurite kalmistud.
Kümned monumendid, mälestussambad, autahvlid ja memoriaalid Põhjasõjast kuni maailmasõdade ning tänapäevani.
Laastatud surnuaiad ja purustatud hauatähised. Tundmatu sõduri haud.
Georgi lindid, Vene trikoloorid, punalipud ja viisnurgad kõikjal.
Tank, haubitsad, roostes relvad ning langenud võitlejate kuuliaukudega kiivrid.
Lenin, Aljošad, punasõdurid ja teised tegelased pronksi valatuna möödujaid põrnitsemas.
Muistsed sõjateed, verreuputatud lahinguväjad, kaevikud ja punkrid, sünged katakombid. Sõjas purustatud ehitised ja hävitatud territooriumid.
Uuema aja “kangelasteod”, maffiatalud ning vene pättide hauad. Viienda kolonni salajased kohtumispaigad.
Venestamine läbi aegade, stalinism ja muud režiimid. Arhitektuuripärlid tsaariajast kuni hruštšovkadeni.
Kuulsime venekeelsust ning kogesime venemeelsust.
Lisaks ekstreemsetele vaatepiltidele ka giid-matkajuhi vürtsikad lood, legendid, (hale)naljakad seigad ja ajaloolised faktid.

* Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

* Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja ning interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga (naer saalis) ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska ega suuda.
Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

* Automatka osalemistasu on 100.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 50.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

* Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis Avasta Eesti lehele või telefonil 5223700.

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Pilte eelmiselt automatkalt:

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.