26.03.2022 automatk “Šokeeriv Ida-Virumaa: hooajalised eripärad” ERISÕIT! ÜKS VABA KOHT!

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa: hooajalised eripärad (Marko Kaldur)

26. märtsil toimub automatk „Šokeeriv Ida-Virumaa: hooajalised eripärad“.

Ida-Virumaa pulbitseb, mässab, muliseb ja puhiseb!
Kevad toob välja Ida-Virumaa looduse šokeerivad ja hooajalised eripärad, mida automatka käigus uudistame. Külastame vähenähtud vaatamisväärsusi, mis just nüüd ja ainult nüüd uhkelt vaadeldavad!

* Algusaeg ja -koht: laupäev 26. märts 2022 kell 10 Jõhvis või Kohtla-Järvel.
* Osavõtutasu: 100.- eurot auto kohta (kui 21. märtsiks eelregistreerub vähemalt 4 autot).
* Registreerumiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
* Registreerunuks loetakse õigeaegselt broneeringutasu 50.- eurot tasunud auto, vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole.
Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Soovi korral võib kogu osavõtutasu ka koheselt koos broneeringutasuga tasuda.
* Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
* Täpsemad detailid automatka kohta allpool.

Ida-Virumaal on palju omapäraseid ja kummalisi kohtasid, mis just kevade saabudes eriti põnevaks muutuvad.
Automatka käigus üllatavad meid pulbitsevad nõiakaevud ning võimsalt auru pahvivad nõiaahjud. Kirbet suitsu popsutab Eesti ainus tegevvulkaan, kus esimesed kevadlilled kraatrite serval õisi avamas. Siniallikaist mineraalveesilmadest peegeldub mõistatuslik jääkülm sügavik. Müstiliselt ja ebareaalselt mõjub metsade vahele peidetud erkroheline laguun. Pankrannikust purskavad fontäänina võimsad salajoad ja kosed. Fjordide kõrged kaldad ulatuvad silmapiirini, talvetormidest virguvatel mererandadel märkame jäämägede purustavat jõudu. Tuult trotsides tõuseme mägedele, et nautida kustumatut vaadet põlevkivimaakonnale. Metsaradadel liikudes näeme kevadiselt toimekate ulukite jälgi, kui veab, siis ka ärkamisest pahura mesikäpa omasid.


Kevadised ilmaolud võivad marsruudile juurde tuua mõnegi sellise loodusnähtuse, mis just automatka ajaks aktiveerub, et seejärel taas aastaks vaibuda.
Vaata allpool videotutvustusi mõnest automatka marsruudile jäävast paigast!

* Automatk kestab läbi terve päeva, orienteeruvalt 8 tundi. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

* Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

* Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

* Erinevalt mitmesugustest paberkandja ning interneti abil korraldatavatest autoorienteerumistest või Google Mapsiga (naer saalis) ringi reisimisest on avastaEESTI.ee automatkal kaasas giid-matkajuht, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Samuti minnakse giidi juhendamisel paikadesse, kuhu tavalised autoorienteerumised või reisijuhid lihtsalt viia ei oska ega suuda.
Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

* Automatka osalemistasu on 100.- eurot auto kohta, mis katab korralduslikud kulud. Registreerunuks loetakse osaleja (auto), kes on õigeaegselt tasunud broneeringutasu 50.- eurot (või kogu osalustasu) vastavalt korraldajate poolt saadetud täpsemale infole. Ülejäänud osavõtutasu (50.- eurot) tasutakse üritusel kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

* Automatkale palume registreeruda avastaeesti@avastaeesti.ee või saata sõnum Facebookis Avasta Eesti lehele või telefonil 5223700.

NB! Tegu EI OLE avaliku üritusega. Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, registreerunud osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.