Automatk “Šokeeriv Ida-Viru: idaagressori jälgedes”

Automatk Šokeeriv Ida-Viru idaagressori jälgedes (Marko Kaldur)

Automatkal “Šokeeriv Ida-Viru: idaagressori jälgedes” suundume Ida-Virumaa paikadesse, mis on seotud idast aastasadade jooksul lähtunud rünnakutega.
2022. aastal populaarsust koguv automatkamarsruut!

Käimasoleva sõja taustal tasub meenutada, et Eestimaalgi on arvukalt jälgi ida poolt rünnanud agressorist või tema tõrjumisest. Paljud neist kohtadest on aastaringselt dekoreeritud punalippude, Georgi-lintide ning nelkidemerega.


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Jõhvis või Kohtla-Järvel.
Grupi maksumus: 400.- eurot/päev (sisaldab 1 kuni 4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.
Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Automatkade marsruudid on läbitavad ka sõiduautode ja väikebussidega!


Automatk „Šokeeriv Ida-Viru: idaagressori jälgedes“ viib meid kohtadesse, mis on rohkem või vähem idast pärineva agressiooniga kokku puutunud ning kus on sellest ka nähtavaid jälgi maha jäänud.
Okupantide tank ja ründevalmis suurtükk, pronksist Aljošad ning Aljonad, Georgi lindid ja punalipud, viisnurkadega memoriaalid ning vene värvides monumendid, kuuliauke täis hauaplaadid ja rüüstatud kalmistud, punasõduri nelkidemeres kalm ning kolossaalsed ühishauad.
Muinasajast kuni tänapäevani on Ida-Virumaad laastanud ja rüüstanud idast tulnud või ida poolt mõjutatud hordid. Automatkal näeme ajaloolisi rajatisi, mälestusmärke, kindlustusi ning lahingupaikasid. Mälestisi on nii muinas- kui keskajast, Põhjasõjast, tsaariajast, Vabadussõjast, maailmasõdadest, aga ka sõdadele järgnenud okupatsiooniperioodist. Üllatuslikult palju leidub värskeid agressioonimärke taasiseseisvumisajast ja tänapäevastki
Viibime verise, sünge ja kurva minevikuga kohtades, aga kuuleme samuti musta huumoriga vürtsitatud kirjeldusi agressori ebaõnnest või rumalusest. Juttu tuleb Putini minevikust ning tema tihedatest seostest Eestiga.
Näeme, kus kohtuvad rohelised mehikesed, saame infot viienda kolonni tegevuse kohta. Nende valge-sini-punalippe ning verevärvi plagusid ja platnoi-triibulisi Georgi linte jääb silma arvukalt. Korduvalt heidame pilgu üle idapiiri, et oma silmaga näha päikesetõusu varjus hiilivaid ohtusid.  


NB! Vaata ka automatkade sarja „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

Automatka maksumus on 400.- eurot/päev (sisaldab 1-4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.

Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.


NB! Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.

Pilte eelmistelt automatkadelt:

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.