Automatk „Šokeeriv Ida-Viru 3: ürgsed episoodid“

Automatk Šokeeriv Ida-Virumaa 3 ürgsed episoodid (Marko Kaldur)

avastaEESTI.ee automatk „Šokeeriv Ida-Virumaa 3: ürgsed episoodid“ tutvustab ürgseid, ajaloolisi ning meelierutavaid vaatamisväärsusi maakonna kaguosas Vasknarvast Jõhvini.


Algusaeg ja -koht: kokku lepitud kellaajal Jõhvis või Kohtla-Järvel (või kokkuleppel mujal).
Maksumus: 400.- eurot/päev (sisaldab 1-4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.
Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Automatka marsruut on läbitav ka sõiduautode ja väikebussidega!
Täpsemad detailid automatka kohta allpool.


Automatka „Šokeeriv Ida-Virumaa 3: ürgsed episoodid“ marsruudile jäävad puutumatu loodusega paigad läbisegi inimtegevuse poolt veidraks muudetud kohtadega. Ürgsest metsast matkame keskaegsete varemete vahele. Seikleme nii veristel lahinguväljadel kui õõvastavate roimade toimumiskohtades. Kuuleme konspiratsiooniteooriaid ja põnevaid seikasid piiriäärsest elust. Lisaks lugusid salakaubaveost keskajast tänapäevani – võib-olla õnnestub kontrabandi ka endil soetada. Üllatavaks infoks kujuneb nii Eesti riigi territooriumi puudutav kui piirkonna seos Vladimir Putiniga. Näeme Eestis ainulaadseid pinnavorme ja looduskooslusi. Legendaarseid paikasid jääb teele arvukalt, vähemalt sama palju saab ümber lükatud ka laialt levinud võltsuskumusi. Uitame mitmete haudade juurde – teele jäävad märg sõjahaud, muistne kangelashaud, kurioosne maffiahaud ja paljud teised sümboolse tähendusega hauad. Käime kohtades, kus legendi järgi müütilised varandused peituvad. Õnne korral silmame metsloomi tegutsemas – viimastel automatkadel nägime liikumas nii karu kui hunti, rääkimata põtradest-kitsedest. Lisaks mitmeid märke paljudest ulukitest – teiste seas pelglik ilves ja haruldane lendorav.

Kõiki neid šokeerivaid ja Ida-Virumaale omaseid teemasid vürtsitavad omakorda giid-matkajuhi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt linnalegende, vandenõuteooriaid ning salapäraseid teemasid, mis Ida-Virumaaga seotud.


NB! Vaata ka automatkade sarja „Šokeeriv Ida-Virumaa“ teisi marsuute!


avastaEESTI.ee automatkal on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab. Osalejad satuvad matkal paikadesse, mis tavapärastel marsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.

Teele jääb hulgaliselt huvitavaid kohtasid, põnevaid vaatamisväärsusi, ekstreemseid looduspilte ja palju muud.

Vahepeal jalutame matkaradadel või niisama omapäraste kohtade juurde.

Programmi sisustame selliselt, et ei tuleks liiga pikkasid vahemaid ehk siis iga natukese aja tagant oleks mõni peatuspaik, jalasirutuspaus või väike jalgsimatk.

Automatk kestab läbi terve päeva. Einestamiseks teeme lõuna paiku paarikümneminutilise peatuse või lepime eelnevalt kokku muu toitlustusviisi. Söök-jook on osalejatel endil kaasas.

Automatka marsruut on läbitav sõiduautoga. Pole välistatud, et muutlikud ilmastikuolud, sajud ja metsavedu on mõnes kohas teed raskemini läbipääsetavaks muutnud. Seal teeme operatiivselt otsuse, et kas liikuda edasi või minna ringiga. Autode tahtlikku lõhkumist plaanis ei ole.

Riietuse ning jalanõude valikul tuleb lähtuda hetke ilmast. Veedame aega ka väljas ning jalutame mõne objekti juurde mõnisada meetrit autodest eemale. Mõneski kohas võib juhtuda, et läbitav teerada on märg või porine.

Automatka maksumus on 400.- eurot/päev (sisaldab 1-4 auto osavõttu).
Suurema autode arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste automatkade korral soodsam kokkuleppehind.

Automatka tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.


NB! Automatka käigus suhtume mõistlikult kõigisse hetkel kehtivatesse piirangutesse ning nõuetesse. Haigusnähtudega või teadliku nakatamisohuga palume mitte ühineda. Iga osaleja vastutab oma tervise ning sellele kaasneva või riskide eest ise. Osalejate vanuse alampiir on 21 aastat (või nooremad koos vastutava täiskasvanuga). Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel automatk ära jätta, toimumisaega või -kohta muuta, osalejaid teavitatakse muudatustest ette. Probleemide esinedes on korraldajatel õigus osalejaid automatkalt minema saata. Seadusandlike probleemide korral kohandame automatka vastavalt võimalustele ümber.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.