Matk Kirna õpperajal ja Altmetsa vaatetorni

Altmetsa vaatetorn Kirna matkarada (Marko Kaldur)

Mõnus sügisene pärastlõuna möödus Alam-Pedja kaitsealal, Kirna matkarajal asuvat Altmetsa vaatetorni külastades.
See on paik, kus 13 aastat tagasi said alguse staar-matkakoer Crack-i ehk Valge Tähekiire legendaarsed seiklused ja rännakud. Staarkoer oli tänagi kunagistel radadel nostalgitsemas ehk #CrackIsBackOnTrack
Viimased paar aastat on Altmetsa külastamine veidi unarusse jäänud. Täna sai see viga parandatud.

Matkaraja alguseni viiv kruusatee on aastatega isegi paremaks muutunud (loe: teeaukusid ümbritsev serv on augupõhjadega samale tasandile kulunud).
Matkaraja enda esimesed mõnisada meetrit aga olid paras pettumus – seal oli rasketehnika ringi mütanud ning kohati metsarajast paraja mülka kujundanud. Läbi pääses, ent mitte kuivade ega puhaste jalgadega.

Kui mõned värskendatud teeviidad välja arvata, näeb Kirna matkarada üsna unarusse jäetud ning rääbakas välja. Sama kehtib ka Altmetsa vaatetorni kohta, mille puhul on enam kui aastakümne pikkune vanus iga nurga alt märgata. Üksikud matkasellid on seal küll veidi kõpitsenud, aga mustus ja hüljatus peegeldub igal sammul.

Jättes kõrvale ajahamba ning inimkäte poolt osaks saanud räsimise, on Kirna matkarada jätkuvalt tore paik külastamiseks, Altmetsa torn vaate nautimiseks ja sealne lõkkeplats piknikuks või telkimiseks.

Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee

Tekst ja fotod: Marko Kaldur

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.