Täiskuumatkal kõdistab kobras talla alt

Jõe Puhketalu Indiaaniküla Täiskuumatk (Marko Kaldur)

Jõe Puhketalu Indiaanikülas toimunud esimesel Täiskuumatkal ei õnnestunud kopraid küll näha, see-eest kõdistas tundmatu loomake jääaugus suplejate varbaid.

Kobrastega kohtumisele pühendatud Täiskuumatk toimus kuuvalguse asemel hoopistükkis pilkases pimeduses – ilm kiskus tormile ning maagilist täiskuud nägi vaid üksikutel hetkedel pilverebendite vahelt alla piilumas. Siiski matkalistel vedas – marutuul ning sadu hoidsid end veidi tagasi, lubades ürituse edukalt läbi viia.

Matk mööda Jõe Puhketalu Indiaaniküla matkarada oli meeleolukas – õhtuhämaras alanud retk lõppes öises pimeduses ning taskulambi koju unustanud pidid lootma kaasmatkaliste abile ja sisemisele sidemele. Vahepeal säras jõekäänus miskit lambivalguses – olid need kopra hambad või veepiisad, see jäi kindlaks tegemata.

Rada viis piki jõge ja üle jõe, nõlvadest üles ning kaldajärsakutest alla. Viimaks jõuti koprapesade ning -tammideni, kus tasahilju hiilides loodeti neid loomakesigi märgata.
Kui välja arvata kerge veevirvendus kopratiikidel, siis olid koprad kas tormivarju pugenud või märkasid inimeste lähenemist kaugelt.
Sellest hoolimata said kõik osalejad indiaaniküla pealiku Vana Rahu (ehk Rauno) käest põhjaliku ülevaate kobraste elust-olust, tagasi püstkodade juurde jõudes ka kopranahkasid paitada.

Indiaanikülas oli vahepeal püstkojasaun juba kuumaks köetud, nõupidamiste püstkoda istumiseks soe, kümblustünnis auras kutsuvalt vesi, tervislik taimetee podises lõkkel.
Täiskuumatka järgmise osana nauditi indiaaniküla mõnusat hõngu ja värskes õhus puhkamist.
Ruttu tõtati sauna end jalgsirännaku järgselt turgutama, seejärel karati jääauku ning liguneti öötaeva all kümblustünnis.

Mõnedki saunajärgselt jääauku karanud matkasellid mainisid, et miski-keegi nende varbaid ujumise ajal kõdistas. Oli see äkki seesama kobras, keda otsima mindi – kes aga nüüd hoopistükkis ise inimesi luurama tuli?

Jõe Puhketalu Indiaaniküla leiab internetist:
www.joetalu.ee

Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee

Tekst ja fotod: Marko Kaldur

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.