avastaEESTI.ee saunatuur #01 Soomaa ujuvsaun VALA (VAATA PILTE!)

Ujuvsaun VALA

Esimene avastaEESTI.ee saunatuur viis meid Soomaale, ujuvsauna VALA.

Päeva jooksul käis läbi hulgaliselt rahvast, tugevamad nautisid saunarõõme ning julgemad jäid ka ööbima samas kõrval asuvasse Soohotelli.

Ujuvsaun VALA ise oli nii ja naa.
Meenutas väga hetkel väga populaarset eriala “teenusedisain” – kus idee ja kavand tulevad väga head, teostus aga nagu ikka.

Ehk siis asukoha poolest oli saun väga põnev, samuti otse lavalt vettekastmise võimaluse poolest. Rääkimata ümbritsevast metsikust loodusest, Soomaa viienda aastaaja puhul ka üleujutustest.
Soovida jättis aga sauna soojapidavus – tuul käis pidevalt leiliruumist läbi. Ning uksed olid sellises kummalises mõõdus, et keskmine saunaskäiv eestlane ei osanud arvestada sellise kõrgusega – pead käisid korduvalt vastu uksepiita.
Ja ka vettemineku lihtsus polnud parim – libedama põranda või saunaõllese peaga võib leiliruumist sukeldumine lõppeda korraliku põrutusega.
Ning keris võinuks veidi teistsugune olla, hindasid saunaasjatundjad – lõpuks õnnestus see ka kuumaks saada, ent alguses tundus küll olukord lootusetu.

Kuid suureks boonuseks oli näiteks see, et kui paljudes saunades ikka on võimalik leili visates näha akna alt mööda sõitvaid kanuusid?
Või õhtuhämaruses jälgida sauna kõrvalt mööda ujuvat kobrast – keda muidu ikka üsna pelglikuks loomaks peetakse?
Rääkimata sauna kõrval paadisillal istudes tähistaeva vaatamisest, mida mingi valgusreostus ei sega?
Ja metsloomad, kelle tegutsemishääled suisa sauna naabrusest kostusid…
Kui saun lõpuks kuumaks sai, siis voolas higi korralikult. Nüüd on uus küsimus, et kuidas sama koht talvel võiks tunduda – ent seda juba mõne järgmise saunatuuri käigus testime.

Saunaöö lõppes kõrvalasuval lõkkeplatsil grillides millele järgnes tormine öö Soohotelli numbritoas.
Siiski-siiski, tormine oli ilm koos äikese ja vihmaga, Soohotell ise pakkus piisavat peavarju nii vihma kui tuule eest.

Hommikune paduvihm sundis asju kiirkorras pakkima ning päevasaun jäi seetõttu tegemata, ent kindlasti tasub saunahuvilistel Soomaa ujuvsaunas VALA ära käia, sest taolisi omanäolisi ja huvitavaid saunasid Eestis ülemäära palju ei leidu.

Ning kui soov osaleda avastaEESTI.ee saunatuuridel, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee

Tekst ja fotod: Marko Kaldur

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.