Giidireis “Avasta Soomaa”

Giidireis AVASTA SOOMAA

Üleujutuste ning hiiglaslike rabade poolest tuntud Soomaa on Eesti üks omapärasemaid ja põnevamaid looduskaitsealasid.


Soomaa Rahvuspark rajati lõputute soode, ürgsete metsaalade, lamminiitude ning sealse elustiku kaitseks. Soomaad väärtustataksegi eelkõige tervikliku ja puutumata looduse poolest. Aga ka kohaliku kultuuripärandi tõttu, mis tänu Soomaa elanike ekstreemsetele elutingimustele erineb paljuski muust Eestist.
Ligi Hiiumaa suurune, valdavalt soodest ning rabadest koosnev maalahmakas Pärnu- ja Viljandimaa piiril meelitab igal aastal tuhandeid külastajaid tutvuma Soomaa omapärase loodusega.
Siia tullakse loodust nautima, viiendat aastaaega ehk üleujutusi trotsides kanuudega sõitma, aga ka lihtsalt matkaradadele mõnusalt aega veetma.
Soomaa on rikas matkaradade poolest: on pikemaid ja lühemaid radu, meelepärase leiavad nii omaette uitajad kui ka rühmaviisi rabasse suundujad.


Giidireis annab ülevaate nii Soomaast kui seal leiduvatest huviväärsetest paikadest, reisi käigus külastatakse Soomaa märgilisemaid ja olulisemaid paikasid, jalutatakse rabamatkaradadel, vaadatakse üleujutuste jälgi.
Marsruudile jääb nii ajaloolisi, kultuuriväärtusega kui looduskaitselisi objekte; üleujutuste tõttu Soomaale ainuomast arhitektuuri; kauneid loodusvaateid ning ekstreemseid elupaikasid.
Hea õnne korral näeb vees toimetamas Soomaa üht sümbollooma kobrast, ent silmapiirile võib sattuda teisigi metsaelanikke oma igapäevatoimetusi tegemas.

Grupi tellimuse korral lisatakse giidireisi ajakavasse kanuumatk, räätsamatk, looduskoolitus, korilus, saunakülastus, lõkkeõhtu või mõni teine Soomaaga seotud aktiivne tegevus.

Viiendal aastaajal saab lisaks uudistada üleujutusi – nii kanuust kui kaldalt. Pakaselise ilmaga võib mütata räätsadega üle jäätunud rabaavaruste. Matkahuvilistel on võimalik laagrisse jääda ning Soomaa ööelu nautida.


Neid Soomaale ainuomaseid tegevusi ja vaateid vürtsitavad omakorda giidi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt legende, elamusi ning põnevaid teemasid, mis Soomaaga seotud.


Telli giidireis ettevõttele, organisatsioonile või sõpruskonnale teile sobival kuupäeval.
Giidireise on võimalik tellida nii ühe- kui mitmepäevastena.
Küsi näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!


Algusaeg ja -koht: vastavalt kokkuleppele Soomaal, Viljandis või Pärnus.
Giidireisi grupihind: alates 400.- eurot/päev (grupp = 1 buss, kuni 50 inimest).
Hind sisaldab giiditeenust. Suurema osalejate arvu korral eraldi kokkuleppehind. Mitmepäevaste giidireiside korral soodsam kokkuleppehind.
Hind ei sisalda bussirenti, transporditeenust ega muid lisateenuseid. Lisateenuste ja hindade osas lepitakse eraldi kokku.
Giidireisi tellimiseks kirjuta avastaeesti@avastaeesti.ee, saada Facebooki sõnum või helista 5223700.
Giidireiside marsruudid on läbitavad suure reisibussiga. Teeolusid täpsustame tellimuse käigus.


avastaEESTI.ee giidireisidel on kaasas giid-matkajuht Marko Kaldur, kes külastatavaid sihtkohtasid tutvustab ning neist räägib ja küsimustele vastab.
Osalejad satuvad reisil paikadesse, mis tavapärastel turismimarsruutidel teenimatult tähelepanuta jäävad. 

Vaatamisväärsusi vürtsitavad giid-matkajuhi kirjeldused ja lood minevikust tänapäevani, kohalikust elust-olust, ajaloost ning legendidest, vestlused ja arutelud paljudel muudel teemadel.


Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.