Giidireis AVASTA SOOMAA

Giidireis AVASTA SOOMAA

Üleujutuste ning hiiglaslike rabade poolest tuntud Soomaa on Eesti üks omapärasemaid ja põnevamaid looduskaitsealasid.

Soomaa Rahvuspark rajati lõputute soode, ürgsete metsaalade, lamminiitude ning sealse elustiku kaitseks. Soomaad väärtustataksegi eelkõige tervikliku ja puutumata looduse poolest. Aga ka kohaliku kultuuripärandi tõttu, mis tänu Soomaa elanike ekstreemsetele elutingimustele erineb paljuski muust Eestist.

Ligi Hiiumaa suurune, valdavalt soodest ning rabadest koosnev maalahmakas Pärnu- ja Viljandimaa piiril meelitab igal aastal tuhandeid külastajaid tutvuma Soomaa omapärase loodusega.

Siia tullakse loodust nautima, viiendat aastaaega ehk üleujutusi trotsides kanuudega sõitma, aga ka lihtsalt matkaradadele mõnusalt aega veetma.

Soomaa on rikas matkaradade poolest: on pikemaid ja lühemaid radu, meelepärase leiavad nii omaette uitajad kui ka rühmaviisi rabasse suundujad.

Giidireis annab ülevaate nii Soomaast kui seal leiduvatest huviväärsetest paikadest, reisi käigus külastatakse Soomaa märgilisemaid ja olulisemaid paikasid, jalutatakse rabamatkaradadel, vaadatakse üleujutuste jälgi.

Marsruudile jääb nii ajaloolisi, kultuuriväärtusega kui looduskaitselisi objekte; üleujutuste tõttu Soomaale ainuomast arhitektuuri; kauneid loodusvaateid ning ekstreemseid elupaikasid.

Hea õnne korral näeb vees toimetamas Soomaa üht sümbollooma kobrast, ent silmapiirile võib sattuda teisigi metsaelanikke oma igapäevatoimetusi tegemas.

Grupi soovi korral lisatakse giidireisi ajakavasse kanuumatk, räätsamatk, looduskoolitus, korilus, saunakülastus, lõkkeõhtu või mõni teine Soomaaga seotud aktiivne tegevus.

Viiendal aastaajal saab lisaks uudistada üleujutusi – nii kanuust kui kaldalt. Pakaselise ilmaga võib mütata räätsadega üle jäätunud rabaavaruste. Matkahuvilistel on võimalik laagrisse jääda ning Soomaa ööelu nautida.

Neid Soomaale ainuomaseid tegevusi ja vaateid vürtsitavad omakorda giidi kirjeldused kohalikust elust-olust, kogemused lapsepõlvest tänapäevani, lisaks ohtralt legende, elamusi ning põnevaid teemasid, mis Soomaaga seotud.

Küsige näidismarsruuti või koostame just teile sobiva personaalse reisi!

Hind: alates 250.-/grupp

Giid: Marko Kaldur on giid-retkejuht; raamatu „Avasta Soomaa“ ning arvukate Eestit tutvustavate turismijuhtide, reisikirjade ja -raamatute autor; matkaja ning rännumees

Marsruut: lõplik temaatiline marsruut valmib koostöös kliendiga, küsige ka näidismarsruuti

Giidituuri algpunkt: Viljandi, Pärnu või kokkulepitav paik Soomaal

Giidituuri lõpp-punkt: Viljandi, Pärnu või kokkulepitav paik Soomaal

Alguse kellaaeg: vastavalt kokkuleppele

Kestvus: ca 8 tundi (sõltub valitud objektidest)

Sobiv aastaaeg: giidituuri on võimalik läbi viia aastaringselt

Riietus/jalanõud: ilmale vastav riietus ning jalatsid, liigutakse lisaks matkaradadele ka maastikul 

Grupi suurus: kuni 20 inimest (suuremad grupid eraldi kokkuleppel)

Hind sisaldab: giiditeenus kokkulepitud mahus

Majutus/toitlustus: giid jagab soovitusi

Muud aktiivsed tegevused: giidireisile kanuumatka, räätsamatka, sauna, telkimise, looduskoolituse vm lisamiseks soovitused giidi poolt

Giiditeenuse keel: eesti, inglise

Muu info: muuseumipiletid jms eraldi tasu eest

E-post: marko@avastaeesti.ee

Telefon: 522 3700

www.avastaeesti.ee 

Tekst ja fotod: Marko Kaldur
Kui soovite osaleda avastaEESTI.ee matkadel või reisidel ning näha neid põnevaid paikasid, siis võtke ühendust info@avastaeesti.ee, tutvuge meie teenustega või osalege avastaEESTI.ee üritustel.